Важливі правила для хорошої розтяжки – SpeleLife
#fitness

Важливі правила для хорошої розтяжки

Вправи на розтяжку асоціюються з болем, холодним потом і болісними тортурами в “статиці”. У кінцевому підсумку, ідея сісти на шпагат за 2 дні закінчується травмами з тривалою реабілітацією. Доведено, 90% негативних вражень у новачків пов’язані з поспіхом і порушенням техніки виконання вправ.

Що потрібно розтягувати у вправах на розтяжку?

Зв’язки і сухожилля – сполучна тканина, яка втрачає еластичність з віком. Їх різке розтягнення / стиснення пов’язано з погіршенням міцності і високою ймовірністю розривів. Чим сильніше ми тягнемо м’яз, тим активніше спрацьовує захисний механізм. Міотатічний рефлекс – реакція нервової системи, яка змушує розтягнутий м’яз скорочуватись. При цьому будь-який ривок може привести до травмування.

Тож, головне правило – вчіться розслабляти напружений м’яз. Тоді він потягнеться природним чином на стільки, скільки вимагає певна поза.

Що допомагає у вправах?

Включайте голову і прислухайтеся до тіла – головне правило розтяжок. Займаєтесь за відео чи онлайн-тренуваннями? Ваш фокус уваги має бути спрямований не на екран, а на ділянки тіла, де відчуваєте напругу. Керуйте тим, що відбувається – робіть глибокі видихи “через” напружені м’язи.

Не поспішайте – затримуйтесь у положенні. Ніяких ривків – знайдіть крайнє комфортне положення і затримайтеся в ньому на 20 секунд. Ви відчуєте, як міотатичний рефлекс відступає разом з непотрібною напругою. Поступово збільшуйте час до 40 секунд.

Не допускайте болісних відчуттів. Різкий біль під колінами при нахилі вперед служить сигналом, що задіяні сухожилля, і це загрожує травмою. Запам’ятайте, у будь-якій вправі або позі відчуття повинні бути “на межі” комфорту, але без болю.

Дихайте глибше. Розслабити м’язи на видиху простіше – використовуйте фізіологію. Не затримуйте дихання. Зробіть плавний вдих та глибокий “галасливий” видих. Відчуйте, як потік повітря проходить хвилею по гортані. Розслабте обличчя і закрийте очі – це сприяє концентрації.

Підготуйтесь до розтяжки. Вправи на гнучкість краще виконувати в теплому приміщенні і на “розігріте” тіло. Зробіть попередню кардіо-розминку, а після тренування прийміть теплий душ.

А для кращого результату додайте у свій раціон жирні кислоти Омега-3 і Омега-6(жирна морська риба, горіхи, лляне масло, авокадо).