Грамотне харчування: нова піраміда здорової їжі – SpeleLife
#health

Грамотне харчування: нова піраміда здорової їжі

Рекомендації щодо харчування від авторитетних громадських і державних організацій з’являються все частіше. Ми знаємо, що потрібно їсти більше овочів і фруктів, відмовитися від великої кількості солодкого, солі і фаст-фуду. Так в чому ж принципова відмінність нової піраміди харчування від тієї, про яку ми давно знаємо?

Піраміда харчування – це схематичне зображення принципів здорового харчування. В основі піраміди зображені продукти, які повинні складати основу раціону, а на її вершині продукти, які по можливості повинні бути виключені або зведені до мінімуму.

Цільнозернові злаки повинні бути основою здорового харчування. Ці неочищені від зовнішньої оболонки продукти – це суцільні вітаміни, мінерали і клітковина. З цільнозерновими злаками ми отримуємо не тільки калорії, але і необхідні поживні речовини. Також, вони повільно засвоюються, тому підтримують стабільний рівень енергії, що позитивно позначається на загальному самопочутті.

А от ставлення до молока і молочних продуктів кардинально змінилося. Якщо раніше їм приписувались корисні властивості, то зараз все частіше говорять про потенційні ризики для здоров’я, пов’язані з вживанням молочних продуктів. Неконтрольоване вживання молочних продуктів є швидше шкідливим, ніж корисним. Сьогодні пропонується обмежитися 1-2 порціями в день, замість 2-3 порцій, рекомендованих раніше.

Риба, птиця, бобові та горіхи – джерело білка. Рекомендована норма вживання риби і птиці – до 2 разів на день, бобових і горіхів – від 1 до 3 разів на день. Але червоне м’ясо, що містить насичені жири та ініціює процеси окислення в організмі, введено в розряд продуктів, які рекомендується виключити або звести до мінімуму.

Поділ жирів на шкідливі і корисні.

Довгий час існувала гіпотеза про небезпеку всіх жирів без винятку. Одна з важливих відмінностей нової піраміди харчування в тому, що корисні жири знаходяться в її основі, а шкідливі переміщені на вершину. Тепер вважається, що жири, що містяться в горіхах, рибі і рослинних оліях (оливковій, кукурудзяній, соняшниковій) корисні для здоров’я. Яскравими представниками джерел насичених жирів є червоне м’ясо і вершкове масло.

Мультивітаміни – обов’язкове доповнення до раціону харчування.

Медицина і наука не стоять на місці. Завдяки нескінченним науковим дослідженням визначили мікроелементи і їх дозування, які необхідні організму для підтримки здоров’я в оптимальному стані. Сучасні продукти харчування містять мізерно малу кількість вітамінів і мінералів, і вони не здатні задовольнити потребу на всі 100%. Виною тому є умови сучасного життя, екологія, специфіка ведення сільського господарства і навіть харчові звички. Здоров’я залежить від того, що надходить або не надходить в організм. Використання мультивітамінних комплексів збагатить харчування і заповнить дефіцит мікроелементів. Дозування, як правило, вказано на упаковці.