Дієта VS здорове харчування – 5 основних відмінностей – SpeleLife
#health

Дієта VS здорове харчування – 5 основних відмінностей

Низьковуглеводна або білкова дієта, фруктова дієта, середземноморська дієта, харчування за групою крові … Більшість людей сиділи на різних дієтах перш, ніж прийшли до здорового харчування. Вважаєте, що різниці немає? Кругом одні заборони і ні краплі радості?

Ми наведемо 5 основних відмінностей між дієтою і правильним харчуванням. Вирішуйте самі, який спосіб зниження ваги підходить вашому організму.

1. Набір продуктів – баланс у харчуванні

Дієта – це відмова від вживання певних продуктів з метою швидкої втрати ваги. Але для нормальної життєдіяльності нам потрібна енергія, що отримується з їжі. Окей, ми свідомо позбавляємо організм вуглеводів на білковій дієті і втрачаємо зайві кіло. Що ж думає наш організм? Колосальне навантаження на серце, судини, нирки, набряклості, тьмяний колір обличчя і неприємний запах з рота.

Головний принцип здорового харчування – збалансований раціон, який містить оптимальну кількість білків, жирів і вуглеводів. Їжте все, що корисно, в нормальних кількостях, стежте за фізичною активністю, і ваша вага буде в нормі!

Важливо стежити за співвідношенням поживних речовин, складаючи здорове меню на день. Якщо сумніваєтеся в своїх знаннях, варто звернутися до професійного дієтолога або замовити програму харчування.

2. Результат – швидкий або стабільний?

Величезний недолік будь-якої дієти – її тимчасовий ефект. Ви героїчно протрималися 1-2 тижні (а найчастіше – кілька днів). Як утримати отриманий результат? На жаль, повернення до звичного режиму призводить до повторного (а іноді – до додаткового) набору ваги.

Зниження маси тіла при переході на здорове харчування відбувається не так швидко. Кожен організм реагує індивідуально і адаптується по-своєму. Але це кращий спосіб отримати стабільний результат і закріпитися в “нижній ваговій категорії”.

3. Тимчасова міра чи спосіб життя?

Дієта – тимчасовий захід. Правильне харчування – це спосіб життя. Такий підхід змінює не тільки раціон і спосіб приготування продуктів, а ми і змінюємо наші звички, обмін речовин, зовнішність, спосіб мислення, сприйняття себе і оточуючих.

4. Врахування індивідуальних особливостей

Дієти дозволяють якесь яйце і половинку грейпфрута на сніданок всім.

При складанні здорового меню враховується поточна і бажана вага, фізична активність, вік і наявність хронічних захворювань. Таким чином, ви будете знати, скільки ккал повинен включати ваш раціон і скільки грамів кожного продукту може бути використано для приготування страв.

5. Стрес, почуття голоду та зриви

Організм в режимі “сувора дієта” перебуває у стресовому стані. Перші кілька днів, перебуваючи в ейфорії, ви готові забути про всі спокуси. Але ентузіазм швидко проходить, а ваш організм вимагає “якісного палива”. І ось, схопивши випадково шматок торта, ви звинувачуєте себе за слабкість … До фізичного голоду додається негативний емоційний фон.

Правильне харчування теж вимагає дисципліни – це факт. Але якщо ваш організм отримує всі необхідні поживні речовини, вітаміни і мінерали, він буде менш вимогливим. Згодом, зриви будуть відбуватися рідше, піде сонливість, стреси, дратівливість і самобичування. Підвищиться імунітет і загальний тонус організму. Ви станете більш продуктивними,будете встигати більше і візьмете, нарешті, своє життя в свої руки!

Як бонус – ТОП-10 продуктів для здорового харчування:

1. Корисні жири (морська риба, горіхи, авокадо)
2. Рослинні олії (оливкова холодного віджиму)
3. Білки (тваринного і рослинного походження)
4. Кисломолочні продукти (включаючи сири)
5. Овочі, зелень і водорості, що містять корисні волокна
6. Фрукти і ягоди (свіжі, сушені, заморожені)
7. Складні вуглеводи (каші і крупи, паста з твердих сортів пшениці, хліб з борошна грубого помолу)
8. Суперфуди (чіа, амарант, насіння соняшнику і гарбуза, мак, кунжут)
9. Дозволені корисні солодощі, мед і чорний шоколад
10. Чиста питна вода в достатній кількості

Отже, вирішено – баста дієтам, нехай живе здорове харчування 🙂