Життя без цукру: як подолати залежність від солодкого – SpeleLife
#youth

Життя без цукру: як подолати залежність від солодкого

Залежність від цукру – давно не міф. Як і те, що він (цукор) може бути лише в солодощах.  У всіх продуктах, які переважно складаються з вуглеводів, в більшій або меншій кількості є цукор. Втім, в помірній кількості він не шкодить здоров’ю, а навпаки підтримує нормальну роботу всього організму. Проблеми починаються тоді, коли цукор надходить в надлишку, при чому зайва вага – це тільки вершина айсберга.
Цукор викликає звикання. Це такий собі допінг для нашого організму, до нього легко звикнути, але складно відмовитися. Цукор, потрапляючи в організм, спочатку дає відчутний припливу сил, яке незабаром змінюється на «потребу поповнити запаси». Рано чи пізно це призводить до дратівливості, хронічної втоми і нервового виснаження. У довгостроковій перспективі постійні різкі стрибки цукру в крові зношують підшлункову залозу, а це загрожує розвитком діабету. Надлишок цукру в раціоні призводить до ослаблення імунітету, збоїв в роботі травної системи, розмноженню патогенної флори (грибків і дріжджів) і навіть хвороб серця.Типи цукрової залежності 
Лікарі визначають чотири типи цукрової залежності і кожному з них вони дали коротку характеристику
  • Перший тип цукрової залежності пов’язують з хронічною втомою, регулярним недосипанням, надмірним захопленням кавою і енергетичними напоями, тобто з відсутністю нормального режиму сну і відпочинку, натомість із систематичним вживанням різних додаткових стимуляторів, до речі, один з яких суцільний цукор і швидкі вуглеводи (енергетичні напої).
  • Другий тип цукрової залежності пов’язують із порушенням роботи надниркової залози, відповідальної за вироблення кортизолу та адреналіну – гормонів боротьби зі стресом. Виявляється при збої в роботі надниркових залоз відбувається збій у виробленні цих гормонів і рівень цукру в крові  падає. Відтак, для боротьби зі стресом не вистачає енергії і виникає потреба у додатковому підживленні у вигляді цукру.
  • Третій тип залежності викликають дріжджі, що живуть в організмі. Вони розмножуються за рахунок цукрів і виділяють особливі хімічні речовини, що викликають бажання поїсти солодкого. Залежно від місця проживання вони можуть викликати свербіж, дискомфорт і збої в роботі кишківника, хронічний нежить, а також алергічні реакції.
  • Четвертий тип залежності від цукру виникає внаслідок гормонального дисбалансу під час ПМС і вікових змін у людей після сорока п’яти років. Такі реакції часто проявляються у вигляді перепадів настрою, занепаду сил, швидкої стомлюваності і навіть депресії.

Де ховається цукор?

Цукор – це не тільки солодкі продукти. Всі вуглеводи, що надходять в наш організм, розщеплюються на глюкозу. Від типу вуглеводів і їх глікемічного індексу залежить час і швидкість перетворення вуглеводів в глюкозу, а також кількість цукру, яка надійде разом з ним. І чим швидше перетравлюється продукт і більше містить цукру, тим сильніше він підриває здоров’я. Тому швидкі або прості вуглеводи (випічка, цукерки, очищене пшеничне борошно, білий рис, паста, піца) менш корисні, ніж довгі або складні вуглеводи (випічка з цільнозернового борошна, бобові, овочі і несолодкі фрукти). Хоча в останніх теж міститься цукор, але вплив їх на організм більш дбайливий.

Як позбутись від залежності і отримати свою “дозу” солодкого

Розібратися з цукровою залежністю можна самостійно, головне, поставити собі таку мету. Наприклад, замість того щоб взяти з полиці печиво або шоколадний батончик, з’їжте кілька шматочків багатого антиоксидантами темного шоколаду.

Перш за все, варто подбати про корисне харчування, повноцінний сон, обмеження кофеїну, фізичні вправи, уникати стресових ситуацій. Істина завжди проста: «Ваше здоров’я, в ваших руках». Це і просто, і складно водночас.