Здорова вага – що треба знати про масу свого тіла – SpeleLife
#health

Здорова вага – що треба знати про масу свого тіла

Збереження нормальної ваги набагато важливіше, ніж точне співвідношення жирів, білків і вуглеводів у вашому раціоні, а наша вага – один із найважливіших чинників, що визначає загальний стан здоров’я.

Що таке здорова вага? 
Вага – це цифра. Але вона дуже індивідуальна для кожної людини. 59 кг – цілком нормальна вага для жінки зростом 172 см і, очевидно, зайва при зрості нижче на 20 сантиметрів. Одним з часто використовуваних способів визначення здорової ваги є розрахунок індексу маси тіла ІМТ.

Індекс маси тіла (ІМТ) – це формула, за допомогою якої фахівці у всьому світі співвідносять масу тіла дорослої людини до її росту. Здоровою вважається вага, якій відповідає ІМТ від 18,5 до 25. Але і тут все не однозначно. Такий діапазон дозволяє людині набирати вагу і залишатися в межах норми. Наприклад, жінка зі ростом 172 см і вагою 59 кг (ІМТ 20) може набрати 15 кг і все одно залишитися в «нормі» (ІМТ 25), однак, така надбавка у вазі навряд чи виявиться корисною для її здоров’я.

Значення ІМТ від 25 до 30 відповідає зайвій вазі, а вище 30 – це вже ожиріння. Відповідно, навіть якщо вага знаходиться в верхніх межах норми, вона все одно вважається зайвою. Отже, можна зробити наступний висновок: чим нижче ваша ІМТ, тим краще. Фахівці вважають, що показник ІМТ нижче 21 відповідає здоровій вазі.

Як визначити свою здорову вагу 
Індекс маси тіла (ІМТ) визначається за такою формулою: вага в кілограмах ділиться на зріст в метрах, піднесений у квадрат.

Приклад: індекс маси тіла жінки вагою 60 кг при зрості 1,73 м: ІМТ = 60 / (1,73 * 1,73) = 60 / 2,99 = 20.

Значення ІМТ:
до 15 – Виражений дефіцит маси тіла (можлива анорексія)
від 15 до 18,5 – Вага тіла недостатня
від 18,5 до 25 – Нормальна маса тіла
від 25 до 30 – Маса тіла вище норми
від 30 до 35 – Ожиріння першого ступеня
від 35 до 40 – Друга ступінь ожиріння
понад 40 – Ожиріння третього ступеня

Існує прямий взаємозв’язок між зайвою вагою і проблемами зі здоров’ям. Чим вищою є вага, тим вищою є ймовірність зіткнутися з таким захворюванням, як гіпертонія, хвороби серця і судин. Побутує думка, що несуттєве відхилення від нормальної ваги не має негативних наслідків, але це неправда. Згідно з результатами гарвардських досліджень, жінки і чоловіки середнього віку, які набрали від 5 до 10 кг з тих пір, як їм виповнилося 20 років, в три рази більше схильні до серцево-судинних захворювань, діабету 2 ступеня і жовчнокам’яної хвороби, ніж ті, які набрали 2 і менше кілограми.