Здоровий спосіб життя та його складові – SpeleLife
#spelestyle

Здоровий спосіб життя та його складові

Здоровий спосіб життя (ЗСЖ) – це єдиний спосіб зберегти здоров’я і продовжити роки життя людини. Здоровим є спосіб життя, спрямований на забезпечення оптимального стану здоров’я і зведення до мінімуму ризику виникнення різних захворювань, перш за все з групи соціальних.
До таких захворювань відносять хвороби серцево-судинної системи (ішемія, гіпертонія, атеросклероз, інфаркт міокарда), діабет, астму, туберкульоз та інші. Відповідно, поняття здорового способу життя має на увазі під собою бажання людини зміцнювати свій організм, займатися профілактикою захворювань, постійно підтримувати тонус і повністю відмовитися від шкідливих звичок.
ЗСЖ: аргументи «за» і «проти»
Здоровий спосіб життя ніколи не був сильною стороною людства. Однак з плином років ставлення до нього змінюється, як змінюється менталітет і звички людей. І сьогодні можна знайти як його затятих шанувальників, так і рішучих противників. Всі вони переконані в своїй правоті, ми постараємося представити точки зору обох сторін.
Одним з найважливіших аргументів прихильників здорового способу життя є значне поліпшення стану здоров’я, підвищення витривалості і працездатності. Люди, які споживають здорову їжу і займаються спортом, значно рідше хворіють, а завдяки спортивним вправам зростає їх стійкість до вірусів і стресів. Правильне харчування зміцнює організм і задовольняє його потреби в мікроелементах. Потрібно також відзначити, що люди, які живуть в злагоді зі своїм організмом, зазвичай, мають гарне самопочуття і рідше впадають в депресію і меланхолію. Вони позитивно ставляться до оточуючого їх світу, знають, чого хочуть від життя і беруть від нього все, що тільки можливо.
Контраргументом, через який переважна більшість людей не наважується розпочати вести такий спосіб життя, це неможливість споживати звичну, улюблену їжу, необхідність відмови від багатьох звичок. Для багатьох це означає втрату почуття психологічного дискомфорту. Тож, ті хто так думає не бажають відмовлятися від звичних задоволень, наприклад від смачної, хоча і не завжди здорової їжі. Більшість виправдовують себе тим, що, незважаючи на далекий від здорового стиль життя, у них хороші результати аналізів, немає скарг на поганий стан здоров’я. Звичайно, в помірних кількостях будь-яка їжа не шкідлива, однак треба пам’ятати, що зловживання шкідливою їжею обов’язково призведе до погіршення здоров’я.
Іноді у деяких людей здоровий спосіб життя переростає в одержимість. Нікому не потрібно пояснювати, що крайнощі ніколи нікого до щастя не приводили, а навпаки. Одержимість своїм тілом і тим, як сприймають нас інші, може привести до ряду небезпечних хвороб, таких наприклад, як булімія, анорексія або невроз. Всі вони вимагають адекватного своєчасного лікування і, перш за все, зміни існуючих звичок, в іншому випадку вони можуть привести навіть до смерті.
Здоровий спосіб життя – це також незалежність від будь-яких стимуляторів, наприклад, сигарет, кави або алкоголю. Всім відомо, що шкідливі звички не призводять ні до чого хорошого і є найчастішими причинами смерті, хоча в той же час своєрідною розвагою для людей.
В цілому можна зробити висновок, що вести ЗСЖ – це означає погодитись на досить радикальні зміни в житті, в тому числі відмовитись від шкідливих звичок. Однак, кожен повинен сам зробити вибір, оцінити всі «за» і «проти» і діяти відповідно. Недоліки та переваги здорового способу життя залежать від потреб кожного з нас. Одні будуть бачити в ЗСЖ лише недоліки, інші – тільки переваги. І все ж пам’ятайте, ведення ЗСЖ не означає позбавлення себе всіх радощів життя. Просто потрібно знати міру в усьому, зокрема в їжі та напоях. Слід також мати на увазі, що завдяки турботі про організм життя стає комфортніше і триваліше, що не може не радувати.