Можна пити! 5 способів очистити звичайну воду в домашніх умовах – SpeleLife
#health

Можна пити! 5 способів очистити звичайну воду в домашніх умовах

Існує маса цілком надійних побутових фільтрів для очищення води, які вирішать проблему. Це фільтри для питної води, які вбудовуються в раковину, насадки на кран, фільтри-глечики, установки для очистки води у всій квартирі. Але коли фільтр вийшов з ладу, а проблему треба вирішити хоча б на деякий час, ми згадуємо простіші способи очищення водопровідної води.

Відстоювання

Хлорована водопровідна вода неприємна на смак і запах. Але хлорування необхідне для того, щоб очистити воду від мікроорганізмів. Пити таку воду не дуже корисно, оскільки хлор має здатність накопичуватися в організмі, а під час кип’ятіння утворює доволі шкідливі хімічні сполуки. Нейтралізувати дію хлору можна шляхом відстоювання води. Варто лише налити звичайну воду з-під крана у велику ємність і залишити її на 7-8 годин. Домішки важких металів і хлорні сполуки за цей час випаруються.

Важливо! Використовувати для пиття і їжі потрібно ¾ відстояної води, залишок необхідно вилити.

Льодяний фільтр

Простий метод приготування талої води в домашніх умовах, який чудово підійде тим, у кого є об’ємна морозильна камера. Холодну воду у пластикових пляшках необхідно покласти у морозильну камеру і дочекатися, поки половина її не замерзне. Після цього воду, яка залишилася, виливають, а лід розморожують та використовують для пиття. Ідея такого способу очищення води полягає у тому, що спочатку замерзає чиста вода, а більшість домішок залишається у рідині. Навіть морський лід переважно складається з прісної води, попри те, що утворюється на поверхні солоного водоймища.

Важливо знати: для приготування їжі можна використовувати лише ту воду, з якої виходить прозорий лід. Якщо ж лід виглядає каламутним, вода у нього насичена шкідливими речовинами. Тому розморожувати й пити медики рекомендують лише прозорий чистий лід. А ще тала вода з нього дуже корисна для шкіри.

Збагачення кремнієм

Кремній володіє потужними бактерицидними властивостями, тож є чи не найкращим природним фільтром для води. Але виникає логічне питання: “Де його роздобути?” Насправді кремній можна придбати у деяких аптеках або замовити в інтернет-магазині. Крім того, кремній має антибактеріальні, протизапальні, бактерицидні властивості, сприяє поліпшенню обміну речовин, позитивно впливає на роботу органів шлунково-кишкового тракту, перешкоджаючи виникненню патологій, сприяє швидкому виведенню з організму шлаків, токсинів, канцерогенів та інших шкідливих речовин. Однак, перш ніж використовувати кремній, необхідно ретельно промити його проточною водою, потім залити водою і настоювати 2-3 доби.

Очищення активованим вугіллям

Активоване вугілля входить до складу майже усіх побутових фільтрів для очищення води. Це ефективний сорбент, після застосування якого звичайна вода стає приємнішою на смак і запах. оскільки вугілля поглинає майже всі шкідливі речовини, які в ній знаходяться. Для цього слід встановити на ємність з водою саморобний фільтр з тканини або марлі й наповнити його активованим вугіллям – порошковим або гранульованим. Щоправда, такий імпровізований фільтр буде працювати недовго, тому замінити його доведеться вже через кілька днів.

Очищення сріблом

Іони, що містяться в сріблі, активно очищають воду. Саме тому можна налити воду у велику скляну ємність, помістити туди срібний предмет (з 999 пробою) і дати воді відстоятися 8-10 годин. Єдине, що не рекомендується — пити лише таку воду. Вся проблема у токсинах срібла, які здатні накопичуватися в організмі й можуть призвести до порушення обміну речовин.