Найкорисніший вид фізичних навантажень для здоров’я і настрою – SpeleLife
#fitness

Найкорисніший вид фізичних навантажень для здоров’я і настрою

Всі ми шукаємо спосіб стати стрункими, підтягнутими, енергійними і просто хочемо почувати себе краще. На основі численних досліджень вчені назвали найкорисніші фізичні навантаження для довголіття, здоров’я і гарного настрою. Це аеробні вправи.
Доведено,одночасна робота декількох частин тіла вимагає витривалості, сили, уважності, усвідомленості і спритності. Для початку згадаємо, що таке аеробне навантаження. Підказку дає саме слово, утворене від грецького «аеро» – «повітря». Принцип аеробних вправ – споживання м’язами великої кількості кисню (на відміну від анаеробних силових навантажень, коли енергія виробляється завдяки швидкому хімічному розпаду ряду речовин в м’язах без участі кисню).
Для аеробних тренувань характерні: тривалість і безперервність, помірна інтенсивність, включення великої кількості м’язів всього тіла, збільшення кількості серцевих скорочень і прискорене дихання. Типові аеробні вправи – біг, ходьба, їзда на велосипеді, плавання, танці, активні ігри. Здатність виконувати аеробні вправи безпосередньо пов’язана зі станом серцево-судинної системи, що забезпечує м’язи киснем і живильними речовинами. Тому аеробні тренування ще називають кардіотренуваннями.
Безліч досліджень дозволяють говорити про тісний зв’язок між фізичними навантаженнями і здоров’ям. В одному з них брали участь 300 жінок, які перемогли рак молочної залози. Було виявлено, що після одного тижня аеробних навантажень жінки відчували себе менш втомленими, більш енергійними і могли ефективніше проходити онлайн-опитування, пов’язані з дослідженням. Таким чином, фізична активність може бути перспективним лікуванням порушень, пов’язаних з раком. В ході іншого дослідження вчені підтвердили, наскільки важливі аеробні фізичні навантаження для гарного настрою. У повсякденному житті пацієнтів з клінічною депресією включили щоденну ходьбу протягом 30 хвилин. Вже через 10 днів настрій пацієнтів покращився, а симптоми депресії знизилися. Таким чином, аеробні вправи можуть за короткий час значно поліпшити настрій у пацієнтів з депресивними розладами.
Вчені шукають пояснення того, як саме «діють» вправи, що підвищують настрій, і чому саме аеробні навантаження мають такий сильний вплив на функцію мозку. Ось одне з можливих пояснень: кровотік по всьому тілу стає більш інтенсивним, і це допомагає мозку отримувати більше необхідного кисню, а отже, функціонувати чітко.
Також, вчені Техаського університету з’ясували, що заняття спортом в віці від 45 до 50 років знижують ризик інсульту в старості більш ніж на третину. У дослідженні брали участь майже 20 тисяч чоловіків і жінок, вони проходили фітнес-тести на біговій доріжці. Вчені простежили динаміку показників їх здоров’я принаймні до 65 років і прийшли до висновку: ті, чия фізична форма була спочатку краще, на 37% рідше стикалися з інсультом в старості. Причому цей результат не залежав від таких важливих факторів, як діабет і високий кров’яний тиск.
І ще один важливий момент: виявляється, щоб отримати максимум користі від аеробних вправ, не потрібно інтенсивно займатись годнами, досить мінімальних тренувань! Дуже корисним є біг. Бігуни на 45% менше схильні до ризику смерті від хвороби серця або інсульту. Причому навіть серед тих бігунів, які страждали зайвою вагою або палили, смертність була нижчою, ніж серед людей, які не практикували біг, незалежно від шкідливих звичок і зайвої ваги.
Отже, аеробні навантаження підійдуть усім, хто хоче позбутися від зайвих кілограмів, поліпшити сон, зміцнити здоров’я, прожити довше. А ще це ідеальні вправи для гарного настрою. Займайтеся регулярно – і ви будете здорові і щасливі!