На що потрібно звертати увагу при купівлі води – SpeleLife
#beauty

На що потрібно звертати увагу при купівлі води

Пластикові пляшки завжди містять на етикетці надпис про типу матеріалу, з якого вони виготовлені. І ця інформація дуже важлива, оскільки будь-який пластик, хоч і в невеликих дозах, виділяє сполуки різного ступеня небезпеки. Сьогодні ми розкажемо, що означають усі ці надписи.

PET або PETE (поліетилентерефталат)
Це ПЕТи або одноразові пляшки. Вони можуть виділяти в рідину важкі метали і речовини, що впливають на гормональний баланс людини. ПЕТ – найуживаніший тип пластмаси у світі. Важливо пам’ятати, що він призначений лише для одноразового використання. Що стосується токсичності, то слід пам’ятати, що чистий ПЕТ не токсичний. Однак він може містити фталати та інші токсичні хімічні сполуки, які вводять в полімер для підвищення його термо-, світло- та вогнетривких властивостей.

HDP або HDPE дуже хороший пластик, який не виділяє жодних шкідливих речовин. Фахівці рекомендують, якщо це можливо, купувати воду саме в таких пляшках. І безпечно, і для екології корисно, оскільки майже весь такий пластик переробляється. Цікаво, що у його хімічному складі міститься лише вуглець і водень, тому єдиними речовинами, які виділяються при горінні HDP, є вуглекислий газ, монооксид вуглецю (чадний газ), вода та трохи сажі.

PVC (V) (полівінілхлорид). ПВХ вважають абсолютно безпечним. Хлор, що входить до його складу, знаходиться в зв’язаному стані. Шкоди він може завдати лише тоді, коли почне руйнуватися. Це можливе при окисленні, сильному нагріванні або ж горінні з виділенням бензолу.

LDPE (поліетилен низької щільності). Вважається одним з найбезпечніших видів пластику, який не виділяє жодних отруйних сполук. З нього виготовляють харчову плівку, дитячі іграшки, сміттєві мішки, а вода, налита в пляшку з такого матеріалу, залишається чистою.

PP (поліпропілен). Зазвичай, він має білий або напівпрозорий колір. Можливо, це найбезпечніший вид пластику, оскільки з нього виготовляють навіть пляшечки для немовлят, а також контейнери для йогурту. Одна з його переваг – термостійкість, а пляшки з поліпропілену не плавляться при нагріванні.

PS (полістирол). Завдяки своїй легкості і міцності матеріал використовується для виготовлення харчових контейнерів, стаканчиків для кави, чаю та упаковки м’ясних продуктів. Разом з тим, полістирол абсолютно не придатний для зберігання гарячих продуктів, оскільки при нагріванні виділяє токсичні речовини.

РС або пластмаса без спеціальних знаків (полікарбонат) – найнебезпечніший вид пластику. З нього виготовляють пляшки для води та харчові контейнери. Зберігати воду в такій пляшці небезпечно, оскільки пластик виділяє речовину бісфенол А, який руйнує ендокринну систему організму, пригнічує вироблення гормонів, викликає ріст ракових клітин передміхурової залози та порушує імунітет.