Основні помилки людей, які бажають схуднути – SpeleLife
#psychology

Основні помилки людей, які бажають схуднути

Надмірна вага приносить масу неприємностей. До того ж, це не просто косметичний недолік – це загроза здоров’ю. Надмірна вага може призвести до хвороб практично всього організму. Вагу треба контролювати, це не підлягає сумніву.

Що ми робимо насамперед, щоб позбутися від зайвих кілограмів? Сідаємо на дієти і йдемо в тренажерний зал! Але підступна вага не тільки не знижується, а може ще й вирости. Від цього опускаються руки, ми все кидаємо і залишаємося зі своїми ненависними зайвими кілограмами, не мріючи про схуднення. Для того, щоб не набрати зайву вагу, треба користуватися принципами здорового харчування. Чому ж це відбувається? Постараємося розповісти про найосновніші помилки при схудненні і як ці помилки скорегувати.

Попереджаємо, що дані середньостатистичні.

Якщо Ви регулярно стежите за своєю вагою, то знаєте калорійність Вашого раціону. А якщо не знаєте, то перш, ніж застосовувати будь-яку дієту, Вам доведеться це з’ясувати. Для нормальної роботи організму нам треба 2000 ккал. Тож, якщо Ви хочете схуднути, значить, калорійність раціону треба знизити.

Правильним буде поступове зниження ваги. Організм починає розщеплювати власний жир приблизно на третій день, коли «зрозуміє», що енергії йому не вистачає. Але до шостого дня зниження ваги вже не буде, тому що обмін речовин сповільнюється, наш розумний організм «зрозумів», що енергії надходить менше. Ви ледве-ледве витримуєте два останніх дні і повертаєтеся до свого звичайного раціону. І ваша маса … починає збільшуватися, адже організм витрачає 1800ккал, а решта відкладається в жирок.

Так що ж робити? За сім днів організм втратив 1400ккал, а потім набрав їх значно швидше. Після розвантажувальних днів зробіть собі три «завантажувальних» дні. Що це таке? На три дні після дієти перейти на раціон в 2200ккал. За три дні Ви отримаєте 600 зайвих кілокалорій, звичайно, трохи ваги прийде. Але не стільки, скільки втратили (ще є запас в 800ккал). Тепер організм звик до 2200ккал. А Ви перейдіть на свої 2000ккал! За три дні Ви скинете, що набрали. І 2000ккал – це для організму економнія. Тобто, вага Ваш знизиться, Ви без проблем перейдете на свій нормальний раціон. А через місяць все можна повторити.

Розглянемо продукти харчування, які можна вживати в «завантажувальні дні». Основна помилка у вживанні зайвих калорій з продуктами з високим глікемічним індексом, тобто таких, які швидко переробляються і засвоюються. Треба зайві 200ккал? Ну і не будемо ми перебудовувати свій раціон, а з’їмо шматочок торта, булочку. Ось це робити не варто. Калорії таких продуктів йдуть не стільки для енергії організму (адже ці калорії можуть і не знадобитися в короткий термін), скільки для жирових запасів. Значно краще з’їсти шматок білого курячого м’яса, рибу, яйця. Білки розщеплюються довше, ніж вуглеводи, енергія, що виділилася при розщепленні, буде витрачатися у міру необхідності. Таким чином Ви зможете додатково знизити свою вагу, або, щонайменше, поправитися не занадто.  Намагайтеся їсти їжу без підсилювачів смаку.

Тепер про спортивні заняття.

Тут ми теж робимо масу помилок. Хтось вважає, що потрібні короткочасні фізичні навантаження з великою інтенсивністю, хтось схиляється до тривалих, але менш інтенсивних. А треба всього лише стежити за своїм пульсом і навантаження давати саме відповідно до нього. При помірних навантаженнях спалюється саме жир, при великих – необхідні вуглеводи. Формула для розрахунку пульсу при фізичних навантаженнях: (220 – вік) х 0,6 Саме при такому пульсі спалюються жири.

Якщо Ви займаєтеся для того, щоб схуднути, домагайтеся саме такої частоти пульсу. При меншій частоті толку не буде, при більшій – почне рости м’язова маса, вага тіла не знизиться. Хоча Ваше тіло все одно стане підтягнутим і красивим. Скористайтеся нашими порадами, і Ви досягнете бажаного ефекту при схудненні від розвантажувальної дієти і фізичних вправ. Головне, завжди пам’ятати, що основними складовими здорового способу життя є здорове харчування, фізичні навантаження, відмова від шкідливих звичок і повноцінний відпочинок.