Продукти, які не радять їсти на сніданок – SpeleLife
#nutrition

Продукти, які не радять їсти на сніданок

Ми звикли вважати, що якщо їжа корисна, то її можна їсти в будь-який час. Виявляється, що це не так. Існує цілий ряд продуктів, які не можна їсти на голодний шлунок, так як вони можуть бути причиною проблем з шлунково-кишковим трактом, вважають деякі дієтологи.

  1. Кава. Пити каву натщесерце – це викликати проблеми зі шлунком. Кофеїн, що потрапляє на слизову шлунка, дратує її, шлунок починає виділяти шлунковий сік, можливе виникнення печії, при тривалому застосуванні – гастрит. Дратує кава і жовчний міхур, який реагує викиданням жовчі для перетравлення їжі, що теж шкідливо. Багато жінок, що бажають схуднути, відмовляються від сніданку, замінюючи його кавою або чаєм з молоком, це тільки погіршує ситуацію, кава і чай пов’язують білки до практично нерозчинних сполук, що може привести до утворення каменів в організмі.
  2. Цукор і солодощі. Це вуглеводи, які швидко засвоюються організмом, в крові різко підвищується цукор, підшлункова залоза не виробляє інсулін, рівень цукру падає, замість бажаної бадьорості Ви отримаєте втому і небажання що-небудь робити.
  3. Кисломолочні продукти. Їх призначення полягає в допомозі при перетравленні їжі, але їжі в шлунку немає. Тобто користі від такої їжі не буде ніякої.
  4. Продукти з дріжджами. З’їдені натщесерце вони сприяють виробленню газів, можливе здуття живота і виведення газів, що, звичайно ж, не дуже приємно.
  5. Часник. Дратує шлунок, призводить до появи гастриту.
  6. Охолоджені напої. Призводять до звуження судин, в тому числі і шлунка, порушується травлення.
  7. Всі цитрусові (в тому числі і соки). – кислоти, що містяться в цих фруктах, можуть привести до захворювань шлунково-кишкового тракту.
  8. Банани. Банани – містять багато магнію. Вживання бананів на голодний шлунок може призвести до порушення балансу кальцію і магнію і викликати захворювання серця.
  9. Копчені продукти. Копченості – від них краще відмовитися не тільки вранці, але і взагалі виключити зі свого раціону.

Так що ж тоді їсти на сніданок? Здоровий спосіб життя не передбачає відмови від задоволення, яке ми отримуємо від їжі. Головне правило: сніданок повинен приносити задоволення. Краще, щоб він містив білки, вони перетравлюються довше, значить, Ви довгий час будете бадьорими, довше не захочете їсти. Прихильники роздільного харчування вважають, що оптимальною їжею на сніданок будуть яйця або каша. І чашка кави після їжі принесе тільки користь.