Пілатес: тренуємо тіло, свідомість і дух – SpeleLife
#fitness

Пілатес: тренуємо тіло, свідомість і дух

Подібно до того, як приходять і йдуть захоплення різними дієтами, виникають і втрачають свою актуальність тенденції в області спортивних тренувань. Однак пілатес, хоча і став популярним відносно недавно (у порівнянні, наприклад, з йогою), безсумнівно, повинен увійти в життя кожного і залишитися назавжди.
Джо Пілатес розробив цю методику тренувань в 1920 році для реабілітації солдатів, які поверталися з війни. Саме він сказав, що «першою умовою щастя є здорове тіло».
Що таке пілатес?
Однозначної відповіді на це питання не знайти, оскільки про пілатес можна говорити нескінченно. Він дає все те, чого не дасть вам ні пробіжка, ні заняття йогою, ні силове тренування. На занятті пілатесом вам доведеться і попотіти, і підбадьоритись. Це одночасно і силове навантаження, і тренування гнучкості. Він не тільки покращує мобільність і тонус м’язів, а й допомагає тренувати координацію, рівновагу і поставу.
Це, свого роду, ще й психологічний тренінг. Заняття вимагає інтенсивної уваги і концентрації: необхідно виконувати всі рухи технічно правильно і повністю контролювати своє тіло. Таким чином пілатес допомагає позбутися від стресу, тобто тренує одночасно і свідомість, і тіло, і дух.
Регулярні заняття пілатесом змінюють тіло 
Пілатес робить людину сильною. І ця сила відрізняється від тієї сили, яку ви купуєте в тренажерному залі, піднімаючи штангу. Ви не отримаєте накачаних біцепсів, але ви зможете утримувати планку довше, ніж будь-коли могли собі уявити. З кожним роком ми втрачаємо певний відсоток нашої м’язової маси, і пілатес – прекрасне тренування, яке допомагає підтримувати здоров’я протягом усього життя.
Якщо ви новачок або навіть якщо ви регулярно займаєтеся, ось кілька порад, які допоможуть зробити тренування ще більш корисним.
  1. Щоб отримати максимальну користь від кожної вправи, переконайтеся, що ви не поспішаєте і налаштовані належним чином. Початкова позиція є ключовим фактором, що впливає на правильність виконання вправи. Переконайтеся, що ви правильно дихаєте животом і зосереджені на тому, що вам треба зробити, перш ніж починати кожну нову вправу.
  2. Будьте терплячі. Результати занять пілатесом наступають при послідовній і регулярній роботі.
  3. Намагайтеся зосередитися на тому, що б ви хотіли отримати від кожної вправи (зміцнення конкретного м’яза або хребта). Усвідомленість – дуже потужна сила.
  4. Зменшіть швидкість. Пілатес супроводжується плавними рухами і не терпить поспіху. Швидше – не означає складніше і якісніше, іноді чим повільніше ви рухаєтеся, тим важче виконувати рух. Методика пілатесу спочатку носила назву contrology ( «контрологія», або вивчення контролю над собою).
  5. Знайдіть найкращого вчителя! Можливо, ваш ідеальний вчитель буде сильно відрізнятися від ідеального вчителя вашого кращого друга. Існує багато різних стилів і підходів до пілатесу, і навіть голос тренера має значення. Ви повинні з нетерпінням чекати заняття і відчувати інструктора. Відвідайте різні класи, познайомтеся з різними вчителями, щоб з’ясувати, хто підходить саме вам.