ТОП – 3 види фізичного навантаження, найкорисніші для здоров’я – SpeleLife
#fitness

ТОП – 3 види фізичного навантаження, найкорисніші для здоров’я

Ще Гіппократ сказав, що ходьба – найкращі ліки від усіх хвороб. З тим, що рух подовжує життя, сперечатися важко. Але від яких саме навантажень ви швидше схуднете і поліпшите стан здоров’я?

Група вчених з Європи та Австралії провела дослідження з метою з’ясувати, чи є різниця в тому, як різні види фізичних навантажень позначаються на здоров’ї. Серед учасників було понад 80 тисяч людей різного віку з різним матеріальним становищем. Для них була складена програма тренувань, яку вони виконували протягом декількох років під контролем фахівців. За підсумками дослідження вчені виділили три види фізичної активності, які значно покращували ІМТ і стан серцево-судинної системи.

Плавання

Плавання навіть в спокійному стилі має сильний позитивний ефект на організм. По-перше, цей вид сорту не вимагає особливих трудовитрат – поки ви «нарізає» кілометри в басейні, працюють лише м’язи, суглоби при цьому спокійно відпочивають. У зв’язку з цим ризик травми зведений до мінімуму, на відміну від силових тренувань. По-друге, плавання добре знижує вагу за рахунок подолання опору води. І по-третє, плавання покращує фізіологію нервової системи: пульс і дихання приходять в норму, знижується тривожність. Фахівці відзначили, що у людей, які регулярно плавають, в середньому на 40% є нижчим ризик проблем з серцево-судинною системою, ніж у тих, хто ігнорує цей вид спорту.

Бадмінтон або теніс

Ці види спорту передбачають інтенсивне силове і аеробне навантаження – тобто поки ви займаєтеся, одночасно прокачуються і м’язи, і коронарна система. Вчені вважають, що ритм роботи з ракеткою вищий, ніж при всіх інших видах спорту, відповідно, і ефект настає швидше. За їхніми підрахунками, у людей, які часто грають в теніс або бадмінтон ризик смерті від проблем з серцем знижений на 56%.

Велосипед

Велоспорт активує всі основні групи м’язів: м’язи рук, ніг, спини, крім того, поліпшується суглобова гнучкість. Цікаво, що вчені зафіксували також регулярний викид ендорфінів – так званих «гормонів задоволення» у людей, які не розлучаються з велосипедом. Рекомендації вчених, безумовно, важливі, однак при виборі фізичного навантаження постарайтеся орієнтуватися на власні відчуття, адже для того, щоб регулярно займатися спортом, потрібно отримувати від нього задоволення.

Орієнтуйтеся на те, що вам ближче – плавання, біг або командні ігри – це не має значення, головне, щоб ви тренувалися постійно і не пропускали тренування, тоді ефект буде видно швидше.