ФІНІШНА ПРЯМА – Що заважає скинути останнні зайві кілограми – SpeleLife
#spelestyle

ФІНІШНА ПРЯМА – Що заважає скинути останнні зайві кілограми

Немає чарівного способу скинути зайву вагу, а коли справа доходить до фінішних 2-3 кіло, завдання переходить в розряд екстра-складного! Вага буквально “стоїть” при тому, що ви харчуєтеся правильно і займаєтеся спортом.

Коли ми втрачаємо вагу, у нас сповільнюється обмін речовин. Відчуваючи зменшення споживаних калорій, організм переходить в режим енергозбереження. Можливо, досягти мети і розігнати метаболізм вам заважають кілька “умовно корисних” звичок.

  1. Ви споживаєте занадто багато рідкої їжі. Популярні нині смузі, літні фруктово-ягідні коктейлі та кремові супи. Така їжа дуже легко перетравлюється, організм не витрачає необхідну кількість калорій на її засвоєння. Через свою рідку консистенцію їжа не встигає розщепитися ферментами в ротовій порожнині, що ускладнює роботу шлунково-кишкового тракту. Велика кількість такої їжі в раціоні може викликати «синдром ледачого кишечника» і негативно позначитися на обміні речовин. Лікарі-дієтологи рекомендують вживати їжу, яка змусить травну систему попрацювати. Це продукти, багаті клітковиною: фрукти, зелень, некрохмалисті овочі, висівки і крупи (бурий рис, яйця, гречка).
  2. Ви виключили всі жири з раціону. Ми не говоримо про жирну їжу, яка призводить до зайвих кіло. Корисні жири повинні бути присутніми в раціоні обов’язково! Омега – 3, 6 і 9 допомагають регенерації тканин, служать профілактиці серцево-судинних захворювань і сприяють зростанню м’язової маси. А головне, що такі жири нормалізують обмін речовин. Корисні жири містяться в горіхах, кунжуті, насінні, авокадо, оливковій олії, червоній рибі, скумбрії, тофу і інших продуктах.
  3. Занадто багато кардіо. Якщо ваші тренування не включають силові навантаження, швидкий і видимий результат ви побачите не скоро. Робота над побудовою м’язів утримує метаболізм на високому рівні. Прискорити спалювання зайвих калорій дозволяють високоінтенсивні інтервальні тренування, в яких старанні сплески навантажень чергуються з короткими періодами відпочинку.
  4. Занадто багато корисних перекусів. Більшість людей недооцінюють те, скільки калорій вони з’їдають і переоцінюють те, скільки витрачають під час тренувань! Найчастіше ми “обманюємо себе” на перекусах. Ви вважаєте 0.5 кг черешні вдалою альтернативою вечері? Думаєте, що від салату не повніють? Піала ягід або сиру, “безрозмірна” жменя горіхів, лате з сиропом … Систематичні похибки значно впливають на результат!