Як визначити ідеальну порцію їжі та не переїдати – SpeleLife
#health

Як визначити ідеальну порцію їжі та не переїдати

Про шкоду переїдання написано дуже багато. І навіть, якщо ви дотримуєтеся правильного харчування, ви не застраховані від нього. Чи помічали ви коли-небудь як за переглядом фільму, читаючи книгу або за цікавою розмовою ви з’їдали значно більше, ніж зазвичай? Мозок людини побудований таким чином, що під час відволікаючих факторів він перестає контролювати рівень насичення. Тому під час пасивного обіду чи вечері ми продовжуємо їсти, навіть коли не голодні.

Але і це не єдина складність, багатьом людям досить складно візуально визначити розмір потрібної їм порції їжі. Тим, хто на дієті, здається, що вони переїдають і такі люди значно зменшують кількість їжі, що суперечить принципам здорового харчування. Інші ж, навпаки, вважають, що деякі продукти можна їсти в необмеженій кількості. Навіть найкорисніша їжа в великій кількості призводить до переїдання і, як наслідок, до перебору з калоріями,  а відтак – набору ваги. Тому і той і інший підхід до харчування не вірний.

Як визначити ідеальну порцію?

Складіть долоні у вигляді чашки – це розмір вашої порції. Вам може здатися, що це мало, але це не так. Саме такий розмір вашого шлунку, тому продуктів, що поміщаються у ваших долонях, цілком достатньо для повного насичення.

Їжте з невеликих тарілок, і не намагайтеся наповнити їх їжею до краю. Навіть невелика порція в такому посуді буде виглядати достойно.

Візьміть тайм-аут, щоб усвідомити, що ви їсте. Не дивіться новини в соціальних мережах та не спілкуйтесь по телефону. Сконцентруйтеся на процесі, відчуйте повноту смаку та аромат страви, насолоджуйтесь кожним шматочком.

Харчування невеликими порціями – це найкращий спосіб збалансувати рівень цукру в крові, прискорити метаболізм і нормалізувати вагу. Багатьох лякає такий режим харчування, але це не складніше щоденної ситної вечері, яка заміняє всі прийоми їжі. Навіть якщо ви весь день проводите в офісі, то можете взяти з собою салат, цільнозернові хлібці або фрукти.