Як контролювати пульс під час високоінтенсивних тренувань – SpeleLife
#fitness

Як контролювати пульс під час високоінтенсивних тренувань

Багато людей практикують ефективні інтервальні тренування для зменшення ваги – чергування аеробних і анаеробних вправ + робота на максимальному пульсі. Звичайно, такий вид навантажень може бути у вашому спортивному графіку, та  має  дозуватись дуже суворо!

Проведіть аналогію з автомобілем. Кожне авто перемикає передачі в певній зоні. Звісно, ви можете гарно розігнатись на 2-й і відразу включити 4-у, чи навіть 5-у передачу. Двигун витягне, але навантаження на всі рухомі частини буде дуже високе! Зазвичай, автовласники знають, скільки все це буде коштувати на СТО.

Інколи можна “дати газу”, щоб система прочистилась і згоріло все, що застоялось. Так само з тілом – ми можемо себе загнати в “червону зону” і працювати там певний час. А чи сподобається це нашому «мотору»?

Та наше серце, на відміну від двигуна авто, може покращувати свій функціонал – «тюнінгувати» себе. Це дійсно круто, але підходити до тюнінгу потрібно зважено.

Як підготувати організм до високоінтенсивних тренувань?

На першому етапі потрібно показати організму, що ситуація не критична, не потрібно активізувати всі резерви. Тренуйтесь в низьких зонах. Заняття мають бути регулярним, тоді тіло адаптується під це навантаження і починає комфортніше себе там почувати.

Потім навантаження збільшуються і тіло знову підлаштовується. Ви здивуєтесь, як покращиться ефективність тренувань за період часу, а в поєднанні з тим – ваше самопочуття!

Тоді можна додати ПЕРІОДИЧНІ тренування в верхніх зонах. Тіло “зрозуміє”, що і такий вид навантаженнь буває в “раціоні”. Воно буде до нього готове без стресу.

Не забувайте також про те, що раціон харчування при регулярних заняттях спортом має бути збалансованим. Це покращить адаптацію організму та роботу всіх життєво-важливих систем.

Як контролювати пульс?

Аби найкраще пройти весь цей шлях і не загнати себе – зверніться до кваліфікованого тренера.

Інший варіант –  придбати монітор серцевого ритму (пульсометр). Це може бути нагрудний датчик зі встановленим додатком на телефон (варіантів багато). Але краще придбати датчик разом з годинником-комп’ютером.

Пам`ятайте,  відповідальність за свій “мотор” (серце) лежить саме на ВАС! Тому подумайте, коли вам будуть кричати “здохни, але зроби”…  Бережіть своє серце!