Як схуднути ціною здоров’я: 5 шкідливих дієт – SpeleLife
#youth

Як схуднути ціною здоров’я: 5 шкідливих дієт

Чим керується при виборі дієти людина, яка бажає схуднути? Перш за все, це: дієта, що пропонує скинути велику кількість кілограмів за короткий час; дієта, яка допомогла схуднути знайомим; харчування, яке дозволить заощадити на продуктах; дієта, яка дозволить не стояти біля плити.

Дійсно, на кожен випадок можна знайти відповідний раціон. Звичайно, якщо такою дієтою користуватися два-три дні, ніякої небезпеки немає. Але тривале одноманітне харчування може привести до непоправних змін в організмі, тобто, ви зашкодите своєму здоров’ю.

Шкідливі дієти

Дієта №1: низькокалорійна. Це, коли раціон добової калорійності до 800 ккал. В принципі, це може бути будь-який набір продуктів харчування. Головне – низька калорійність. Організм відчуває дефіцит енергії і переходить в «режим заощадження». Сповільнюється обмін речовин, знижується вироблення деяких гормонів, перш за все тих, які відповідають за репродуктивну функцію, практично припиняється синтез м’язових волокон. Такі дієти дозволяють скинути вагу. Але ви швидко знову наберете, а відновлювати функції організму доведеться довго.

Дієта №2: монодієта. Будь-яка дієта, яка пропонує тривалий час харчуватися одним продуктом, звичайно ж, з обмеженням калорійності. Це може бути гречана, рисова, капустяна та інші. Жоден продукт не може забезпечити організм всіма необхідними нутрієнтами. І що стане робити організм? Витягати ці компоненти з органів, які йому здаються менш значущими. Це будуть волосся, нігті, зуби, шкіра, м’язи. Монодієта загрожує порушенням кровообігу, зниженням імунітету, порушенням травлення. Булімія і анорексія, частіше за все, – результат монодієт.

Дієта №3: білкова. Продукти, багаті білком – основа такого харчування. Перевага такої дієти – тривале відчуття ситості. Але величезний недолік – постійна переробка білкової їжі, тобто навантаження на печінку і нирки. Печінка не впорається з переробкою, нирки – з виведенням. Порушується ферментативна діяльність організму, можлива поява каменів у нирках і відкладення солей в суглобах. Ще один неприємний результат подібної дієти – запори, газоутворення, неприємний запах поту.

Дієта №4: низьковуглеводна. Це харчування, в якому переважають білки, жири, овочі, але немає круп, злаків, фруктів. Вуглеводи, розпадаючись, дають глюкозу. Глюкоза корисна для роботи мозку. А це означає, що при такій дієті ви будете все забувати. Крім того, при такій дієті людина постійно відчуває занепад сил. Отже, ніяких тренувань, прогулянок, дискотек. Постійне запаморочення – супутник низьковуглеводної дієти. Дієту іноді рекомендують онкохворим при зниженні чутливості до інсуліну. Але в інших випадках – це просто знущання над організмом.

Дієта №5: сироїдіння. Сироїди сподіваються на те, що так харчувалися предки. Звичайно, можна заперечити: а хто вирішив, що те харчування було більш корисним? Є тут і інше: адже їли не тільки травичку, корінці і дикі плоди. Це ще були жучки, павучки, гусениці. Тобто те, що могло забезпечити білком. Якщо ви – сироїд-вегетаріанець, то навряд чи ваш раціон можна вважати нормальним. Ну а якщо він включає сирі яйця, молоко – так це майже ідеально. За одним маленьким винятком: велика ймовірність підхопити якусь інфекцію. Проблеми зазвичай трапляються на першому етапі: в роботі шлунково-кишкового тракту. Побічні негативні результати – депресія. Вона буває через відсутність деяких мікроелементів. З’ясувати це можна, здавши аналіз крові. А там вирішувати вам: або ви приймаєте вітамінний комплекс, тим самим порушуючи принцип сироїдіння, або дізнаєтеся, з яких овочів-фруктів-коників можна отримати цей мікроелемент. І таке може бути. Але і сироїди далеко не завжди володіють гарними формами.