10 ознак, за якими можна зрозуміти, що у вас перевтома – SpeleLife
#psychology

10 ознак, за якими можна зрозуміти, що у вас перевтома

Часто нам здається, що все в порядку, і ми продовжуємо жити в звичайному режимі. Але перевтома має накопичувальний ефект і дуже важкі наслідки для організму. Зверніть увагу на ці симптоми – якщо вони у вас є – ваш організм посилає сигнали про те, що йому потрібен відпочинок і перезавантаження.

  • Вас мучить спрага. Мало хто знає про те, що цей симптом також може говорити про і про те, що ваш організм вже витратив свої запаси сил. Якщо ми постійно перебуваємо в стресі, виробляється багато специфічних гормонів і настає стан, який медики називають «адреналіновою втомою». Він супроводжується порушенням водного балансу – тому постійно хочеться пити. У вас посилилося потовиділення Це ще один побічний ефект підвищення кількості «стресових» гормонів у нашому тілі. Постарайтеся висипатися, глибоко дихати, гуляйте на свіжому повітрі – нервова система з часом прийде в норму і стан в цілому теж покращиться.
  • Часті головні болі. Одна з найбільш тривожних ознак – тупий біль, який не припиняється навіть знеболюючими. Обов’язково проконсультуйтеся у невролога, яка чому саме причина такого болю. Часто судинні спазми викликані фізичним вигоранням. У вас з’явився біль у м’язах Можливо, у вас з’явився біль у попереку або в шийному відділі – при перевтомі м’язи перебувають у стані постійного напруження, щоб хоч якось підтримувати в нас бадьорість.
  • Ви стали частіше хворіти на вірусні інфекції. Перевтома тягне за собою ослаблення імунної системи – як і нервова система, вона теж має свою межу. У вас порушилося травлення У моменти вигоряння, наше тіло вже не може працювати так само швидко, як в нормальному стані – знижується вироблення ферментів, необхідних для здорового травлення, і цей процес може загальмуватися.
  • Ви почали різко набирати вагу або різко худнути. При цьому ваш раціон харчування і рухова активність за останній час не змінювалися. Це може бути пов’язано з тим, що організм вже не може підтримувати правильний обмін речовин і просто збивається. Постарайтеся добре висипатися і перейти на здорове харчування – пошкодуйте, нарешті, себе, ваше тіло заслуговує кращого – турботи, любові, смачної їжі і відпочинку.
  • Вам важко сконцентруватися. Останні дослідження підтверджують той факт, що хронічна втома сильно знижує когнітивні здібності: ми стаємо розсіяними, забудькуватими, на виконання найлегшою завдання йде в кілька разів більше часу, ніж зазвичай.
  • Волосся стало ламким, почало випадати. Перевтома і стрес здатні не просто зробити волосся млявим і ламким, а й спровокувати аутоімунні захворювання, при яких гинуть волосяні цибулини. В цьому випадку потрібен не тільки відпочинок, а й обов’язкове відвідування лікаря.