10 ознак того, що ми п’ємо занадто мало води – SpeleLife
#beauty

10 ознак того, що ми п’ємо занадто мало води

Часто склянка простої смачної води приносить набагато більше задоволення, ніж філіжанка кави чи чашка чаю. Незважаючи на це, багато з нас п’ють недостатньо води щодня, позбавляючи своє тіло життєво важливого ресурсу.

Якщо ви помітите у себе одну з наступних ознак – це сигнал нестачі води в організмі. Ситуацію потрібно негайно виправляти!

  1. Відчуття сухості у роті. Це досить очевидний симптом – на відміну від його наслідків. Звичайно, в будь-який момент, коли ви стикаєтеся з цим неприємним відчуттям, ви тягнетесь до будь-якої рідини. Але солодкі напої вирішують проблему тимчасово. Питна вода ж змащує слизові оболонки у роті та горлі, і тоді волога в організмі затримується на довше.
  2. Сухість шкіри та перші ознаки передчасного старіння. Шкіра – це найбільший орган вашого тіла, і їй теж необхідно зволоження. Суха шкіра – одна з перших ознак повного зневоднення, яке може привести до більш серйозних проблем. Нестача води призводить до того, що наш організм не може самостійно виділяти піт і виводити бруд та надлишки жирів, вироблених протягом дня. Коли ми стаємо старше, ми повинні свідомо збільшувати споживання води. Хоча ознаки передчасного старіння більш очевидні зовні, ту шкоду, яке зневоднення завдає внутрішнім органам, в кінцевому рахунку буде відчуватися протягом довгого часу. Щоб зменшити пов’язані з цим ризики, потрібно дотримуватися питного режиму протягом усього життя.
  3. Відчуття надмірної спраги. Це не те ж саме, що сухість у роті. Той, хто хоч раз мучився похміллям, знає, як це – коли після пробудження ви ніяк не можете напитися. Алкоголь повністю зневоднює ваше тіло, і мозок наполегливо подає сигнали SOS. Прислухайтеся до свого тіла – організм знає, що йому потрібно.
  4. Відчуття сухості в очах. Ознакою недостатнього споживання води є сухі, налиті кров’ю очі (знову спробуйте згадати похмілля). Без необхідної кількості води ваші слізні канальці сохнуть. Це може завдати багато шкоди очам, особливо якщо ви постійно носите контактні лінзи.
  5. Відчуття болю в суглобах. Наші суглоби і хрящові диски на 80% складаються з води. Це необхідно для того, щоб наші кістки не шліфувалися при кожному кроці, а суглоби могли витримувати наслідки різких рухів – бігу, стрибків або падінь.
  6. Зменшення м’язової маси. Наші м’язи також, в основному, складаються з води. Тому чим менше води в організмі, тим меншою є м’язова маса. Пити воду до, під час і після тренування потрібно не тільки для підтримки комфортного самопочуття, але і для того, щоб зменшити ймовірність розвитку запалень пов’язаних з фізичними вправами.
  7. Затяжні хвороби. Вода допомагає постійно виводити токсини з організму. Ваші органи працюють як єдиний механізм, щоб відфільтрувати непотрібні продукти, але без води механізм не зможе функціонувати належним чином. В кінцевому підсумку в зневодненому організмі органи починають «тягнути» воду, наприклад, з крові, що призводить до проблем.
  8. Постійне відчуття втоми та сонливості. Коли тіло починає «позичати» воду з крові, зневоднення призводить до нестачі кисню, що впливає на всі органи. А недолік кисню безпосередньо веде до сонливості і втоми. Це означає, що з кожним днем ви почнете втомлюватися все швидше і швидше – і в довгостроковій перспективі кава вам не допоможе.
  9. Часте відчуття голоду. Зневоднений організм може почати посилати сигнали голоду. Це відбувається протягом дня, і вночі ви раптом прокидаєтеся і відчуваєте непереборну тягу до холодильника. Однак вживання їжі змушує ваше тіло працювати, тоді як вода очищає його і доставляє органам «паливо», необхідне для всіх інших процесів.
  10. Поява проблем з травленням. Ми вже говорили про те, як важливо зволожувати слизову порожнину рота. Це відноситься і до всієї травної системи. Без необхідного зволоження кількість і щільність слизу в шлунку зменшується, що дозволяє шлунковій кислоті завдавати шкоди вашим внутрішнім органам. Це зазвичай веде до того, що ми називаємо печією і розладами шлунку.