10 трюків в раціоні, щоб полегшити переживання і тривожні стани – SpeleLife
#psychology

10 трюків в раціоні, щоб полегшити переживання і тривожні стани

Тривожний стан та тривога, що переходять в панічні атаки – це надзвичайно болісні психо-емоційні розлади, здатні повністю змінити мислення і спосіб життя людини. Кілька представлених нижче порад про зміну раціону харчування хоча і не представляють собою заміну медикаментозного і психотерапевтичного лікування, однак здатні допомогти подолати дискомфорт, пов’язаний із занепокоєнням і тривожними розладами.

В основі цих порад лежить думка сучасної медичної науки про те, що лікування багатьох психічних розладів необхідно починати з налагодження правильного режиму харчування. Раціон харчування для подолання тривожних розладів і паніки грунтується на раціональному споживанні корисних проуктів.

  • Білки. Їжте більше м’яса і курки, молочних продуктів і яєць, вони стимулюють виробництво допаміну в мозку.
  • Омега-3. Ці корисні жири незамінні при депресії та інших тривожних розладах, тому вживайте більше лосося і лляної олії.
  • Кофеїн. Зменшіть споживання продуктів, що містять велику кількість кофеїну (кава, чорний чай, енергетичні напої),бо ці психостимулянти підвищують частоту серцевих скорочень, температуру тіла і кров’яний тиск, додатково збільшуючи ризик панічних атак. вода вода проти тривожних розладів.
  • Пийте більше води, тому що зневоднення може привести до зниження настрою і стомлюваності, що негативно відіб’ється на вашому емоційному стані.
  • Цукор. Замініть фруктами (краще бананами), продукти з високим вмістом цукру, споживання яких призводить до коливань рівня цукру в крові. З тієї ж причини намагайтеся приймати їжу періодично через певні інтервали часу, замість того, щоб переїдати в один прийом їжі.
  • Алкоголь. Хоч він тимчасово призводить до ейфорії і дарує швидкоплинне відчуття щастя і задоволення, але насправді алкоголь являє собою справжнє заспокійливе для нервової системи. При цьому вживання спиртних напоїв може призвести до зневоднення і зниження рівня цукру в крові, що в подальшому може посилити почуття тривоги.
  • Вітамін С. Він знімає симптоми тривоги, знижує рівень кортизолу, відомого як гормон стресу. Міститься в цитрусових.
  • Вітамін В12. Цей вітамін допомагає процесу детоксикації клітин, тим самим усуваючи шкідливий вплив ряду хімічних речовин в організмі. При цьому бере участь в процесі виробництва нейротрансмітерів серотоніну і допаміну. Міститься в таких продуктах, як устриці, сардини, яєчні жовтки і лосось.
  • Триптофан. Ця речовина – попередник нейромедіатора серотоніна, який благотворно впливає на всі психоемоційні розлади, зазвичай звані депресією. Міститься він в таких продуктах, як гарбузове насіння, зелені боби, овес, квасоля.
  • Салат. Зеленолиста рослина, багата на магній, чий дефіцит є сприятливим середовищем для розвитку тривожних розладів. Цей володіючий заспокійливим впливом мікроелемент можна знайти в горіхах, бобових і цілісних зернах злакових.

Введення в щоденний раціон вище перерахованих продуктів і вітамінів здатне поряд з медикаментозним лікуванням значно полегшити стан пацієнта, що страждає депресією та панікою.