11 харчових звичок корисних або шкідливих для схуднення – SpeleLife
#nutrition

11 харчових звичок корисних або шкідливих для схуднення

Що може бути важливим для стрункої фігури? Які звички можуть виявитися корисними для схуднення? Перше, що спадає на думку, це менше їсти, більше рухатися і нормалізувати обмін речовин. І це все правильно. Але занадто звично. Виявляється, є ще дещо, що впливає на нашу вагу.

Це дещо – харчові звички.

 • Головне, що впливає на нашу вагу, це звичка доїдати все до кінця. Ми так звикли чути від батьків, що на тарілці не повинно нічого залишатися, що деякі вважають поганим тоном залишити на тарілці недоїдений шматочок. Повірте, шкоди здоров’ю буде значно більше, якщо Ви доїсте все, навіть якщо вже наїлися, ніж пара косих поглядів за невихованість. Якщо Ви в гостях, то самі беріть маленькі порції, а якщо їжу кладе господиня, то попросіть поменше. В інших же випадках все в ваших руках. Так що від звички доїдати все, що лежить у вас на тарілці, варто відмовитися. Звичайна порція на 33% менше, ніж передбачалося кількості їжі, значить, приблизно третину можна залишити на тарілці. Цікава в цьому сенсі система вимірювання порції їжі по долоні.
 • Якщо є можливість, то ретельно підбирайте їжу. Чи помічали, що в готелях і кафе зі шведським столом одні беруть все підряд, а інші уважно розглядають їжу? «Ах, яка привереда!» – кажуть про таких людей. Так ось, вередувати – хороша звичка, вона допоможе відмовитися від нездорової їжі в гостях, ресторанах. Розглядають страви перед їжею 71% худих людей і лише 13% повних.
 • Їсти паличками – хороший навик, по-перше, Ви комфортно будете себе почувати в місцях, де пропонують японську або китайську їжу, по-друге, ті, хто їсть паличками, з’їдають на чверть менше, ніж ті, хто їсть виделкою і на 32% менше тих, хто їсть ложкою.
 • Шкідлива звичка – читати або дивитися телевізор під час споживання їжі. При перегляді телевізора можна з’їсти на 40% більше їжі. Причому через рекламу всіляких далеко не корисних страв знижується критичне ставлення до їжі, людина спокійніше їсть те, від чого вона би відмовилась при здоровому глузді.
 • Деякі дієтологи радять їсти з великих, але дрібних тарілок. Аргумент: красиво оформлена їжа сприяє естетичній насолоді і швидкому насиченню, а в великому посуді оформити їжу легше. Але більшість фахівців все-таки вважають звичку їсти з маленької і дрібної тарілки корисною. У маленькій тарілці кількість їжі здається більше, наїдається людина швидше. Ще обережніше треба бути з посудом для рідини. З довгих вузьких склянок випивається на 74% менше рідини, ніж з широких і низьких.
 • Прекрасна звичка японців подавати їжу у великій кількості різноманітного посуду дуже підійде бажаючим навчитися їсти менше. Багато посуду дає відчуття великої кількості їжі, тому людина швидше наїдається. Багато європейців основний компонент і гарнір подають на одній тарілці, а соусом завжди поливають. Російські примудряються ще на цю ж тарілку салат покласти. А уявіть, що всі ці страви на різних тарілках, тільки традиційна друга страва займе 4.
 • Рідше обідайте з хорошими друзями. Обід з одним другом підвищує кількість з’їденої їжі на 33%, з двома – на 46%. Але це стосується тільки друзів. На спільному обіді з колегами або партнерами з’їдається менше їжі.
 • Один із шляхів до стрункої фігури – одноманітна їжа. Спробуйте протягом двох тижнів щодня хоча б раз на день їсти рис. Як багато Ви будете його з’їдати до кінця експерименту? Але щоб не завдати шкоди здоров’ю, під час проведення експерименту використовуйте в інші прийоми їжі більше фруктів і овочів, одноманітна їжа не дає всіх необхідних поживних речовин.
 • Відмінна звичка – пити до їжі. В такому випадку Ви швидше відчуєте насичення. Деякі радять ніколи не вживати рідину під час їжі (сухої їжі з’їси менше), але це не корисно для здоров’я. Воду, якщо хочеться, треба пити в будь-який час.
 • Ще одна хороша звичка – гуляти або хоча б просто пройтися після їжі. В цьому випадку поліпшується травлення, незасвоєні залишки їжі швидше виводяться з організму.
 • Шкідлива звичка – пробувати їжу під час готування. При приготуванні супів з багаторазовим додаванням інгредієнтів людина з’їдає до 180г їжі, при приготуванні складних соусів – до 100г. А якщо пробувати салати, то можна з’їсти склянку їжі. Навіщо пробувати? Якщо Ви готуєте страву давно, то Ви чудово знаєте, скільки чого треба покласти. Якщо нове блюдо – то за рецептом, де все написано. Можете спробувати вже готову страву.

Виробляйте в собі харчові звички, які будуть відповідати принципам здорового харчування.