12 порад від нейробіологів, які допоможуть уповільнити процес старіння – SpeleLife
#beauty

12 порад від нейробіологів, які допоможуть уповільнити процес старіння

Кожному з нас хочеться залишатися молодим якомога довше. Але що ж можна зробити, якщо час не повернути назад?

Більшість вчених впевнені: процес старіння можна відстрочити, якщо знати деякі правила. Наприклад, варто частіше включати в раціон гриби. Більше подробиць про харчування та інші підтверджені наукою методи продовження молодості ви зможете дізнатися з нашої статті.

1. Знайдіть друзів. Якщо у вас все ще немає друзів, поставте це завдання в список ваших пріоритетів. Тривала дружба позитивно впливає на спеціальні ділянки хромосом, які відповідають за процеси старіння. Дослідження доводять, що дружба і доброзичливі відносини з людьми дозволяють істотно знизити темпи старіння мозку. При цьому чим більше друзів і чим тепліші відносини з ними, тим краще.

2. Займіться танцями. Фізично активні люди можуть уповільнити процес старіння головного мозку. При цьому ефект від танців значно перевершує інтенсивні тренування: помітні поліпшення в мозку позитивно позначаються і на тілі. Особливо корисні танці зі зміною хореографії: різні музичні жанри, нові комбінації рухів, ритмів і швидкості. Все це покращує пам’ять і здатність до навчання.

3. Навчіться управляти стресом Наше ставлення до подій, а особливо до труднощів, має велике значення. Варто сприймати випробування не як безвихідне становище, а як ситуацію, з якої потрібно знайти вихід. Такий настрій підсилює приплив крові до серця і мозку і викликає короткі сплески гормону кортизолу, який допомагає нам у формуванні захисних реакцій на зовнішні загрози та стресові ситуації. А це має безпосереднє відношення до збереження молодості.

4. Виходьте у суспільство. Ведіть активне життя: спілкуйтеся, дружіть, ходіть на зустрічі, виставки та концерти. А роботу розглядайте не тільки як спосіб заробити на життя, але також і як можливість спілкування з цікавими людьми. Все це дарує нам приємні враження і емоції і продовжує молодість.

5. Вчіться новому. Незважаючи на те, що з віком мозок починає працювати менш активно, ми можемо зберігати на високому рівні свої інтелектуальні навички та силу абстрактного мислення. Щоб цього досягти, потрібно регулярно дізнаватися щось нове і вчитися. У літньому віці відмінним способом зберегти ясність розуму є вивчення іноземних мов. Це непросто, але зате результати не забаряться. Між іншим, отримана вища освіта також продовжує життя, і в цьому немає нічого дивного: такі люди, як правило, ведуть більш здоровий спосіб життя, менше п’ють, більше займаються спортом.

6. Катайтеся на велосипеді. Вчені довели, що регулярна їзда на велосипеді уповільнює процес старіння. У любителів цього виду спорту не росте рівень жиру і холестерину в крові, а у чоловіків також зберігається високий вміст тестостерону. Крім того, у велосипедистів не втрачається сила і м’язова маса. Організм любителів покрутити педалі старіє оптимально – без проблем, звичайно викликаних відсутністю регулярного фізичного навантаження. При виключенні регулярних велонагрузок зі звичного способу життя погіршується і стан здоров’я.

7. Зменшіть порції їжі. Уповільнити старіння організму допомагає скорочення раціону харчування. Це призводить до зміни біохімічних процесів в організмі, які впливають на процес старіння клітин. При цьому важливо, щоб організм отримував всі необхідні вітаміни і поживні речовини в повному обсязі. Крім того, зменшення порцій знижує частоту захворювань і дає більше енергії.

8. Включіть в раціон білі гриби Американські вчені розповіли, що люди, які регулярно вживають в їжу білі гриби, відчувають себе набагато молодше за свої роки. Все це завдяки особливим речовинам, які містяться в цих грибах, – ерготионеїн і глутатіон, які нейтралізують пошкоджені клітини. Крім того, вони попереджають появу онкологічних і серцево-судинних захворювань, а також хвороби Альцгеймера.

9. Скоротіть кількість солодкого в раціоні. Обмеження солодкого не тільки є корисним для фігури, але і продовжує молодість всього організму. В умовах нестачі вуглеводів наш організм починає виробляти хімічну речовину, яка захищає клітини тканин від пошкоджень. При цьому рекомендується збільшити кількість корисних жирів в раціоні, які містяться в таких продуктах, як риба, м’ясо і рослинні масла. Дотримання такого харчування допомагає знизити небезпеку появи серцевих захворювань, хвороби Альцгеймера, раку.

10. Намагайтеся спілкуватися по мобільному телефону якомога менше Занадто часте використання мобільного телефону може викликати передчасне старіння. Вся справа в тому, що електромагнітне випромінювання гаджетів шкодить кров’яним клітинам, а також вражає ферменти печінки, ендокринні залози, м’язи, серце, кістковий мозок і порушує гормональний баланс. Каїрські вчені бачать ризик не тільки для власників мобільних телефонів, але і для людей, що живуть поблизу високовольтних ліній, заводів, вишок мобільного зв’язку. Безпечна відстань від них становить не менше 20 метрів, в деяких випадках – від кілометра. А при спілкуванні по телефону можна використовувати гарнітуру або ж спілкуватися по скайпу.

11. Відмовтеся від шаблонних фраз Намагайтеся щоразу придумувати нові відповіді на звичні питання типу «Як справи?», «Що нового?», «Чим займаєшся?». Запам’ятовуйте анекдоти, цікаві цитати, придумуйте нові жарти, цікаві історії – і використовуйте їх в спілкуванні. Якщо ви підходите до своїх слів творчо, то ви тим самим стимулюєте пам’ять і мозкові центри мови – ліву скроневу область зон Верніке і Брока.

12. Виконуйте вправи на координацію Подібні тренування підвищують працездатність головного мозку. Спробуйте зробити наступну вправу: Підготуйте лимон і стілець. Ляжте на спину, стілець поставте за головою. Лимон затисніть між стопами. Підніміть ноги так, щоб можна було покласти лимон на стілець. Опустіть ноги, потім підніміть і візьміть лимон зі стільця, повертаючись в початкове положення. Молоді люди в гарній фізичній формі можуть класти лимон не на стілець, а на підлогу за головою.