13 продуктів, які понижують апетит – SpeleLife
#nutrition

13 продуктів, які понижують апетит

Не будемо кривити душею і визнаємо: їсти все, що завгодно і при цьому не товстіти – таємна мрія тисяч, якщо не мільйонів людей. Ми б хотіли сказати вам, що це простіше простого, але на жаль, насправді це не так. Однак не поспішайте засмучуватися: є безліч смачних продуктів, які не тільки не зашкодять фігурі, але і не дадуть апетиту розгулятися.

Записуйте і насолоджуйтеся відмінною їжею! Погляньте на наш список і додайте парочку з них в свій раціон, якщо плануєте скинути вагу.

1. Червона риба. У червоній рибі міститься багато білка і корисних жирних кислот омега-3. Подібне поєднання поживних речовин дозволяє довше залишатися ситим, не кажучи вже про користь такої риби для здоров’я. Вживання в їжу червоної риби знижує ризик розвитку ожиріння, діабету і хвороб серця.

2. Авокадо. Авокадо – відмінне джерело корисних жирних кислот, а олеїнова кислота, що міститься в ньому, продовжує почуття ситості, що допомагає споживати менше калорій в наступні прийоми їжі. В ході експерименту каліфорнійських дослідників з’ясувалося, що люди, які кожен день за обідом їли авокадо, хотіли їсти на 40% менше через 3 години після прийому їжі.

3. Кава. Кофеїн допомагає спалювати калорії і розщеплювати жир. Крім того, кава може пригнічувати апетит: її вживання за 0,5-4 години до їжі впливає на відчуття голоду. Зазвичай для зниження ваги рекомендується пити десь 2 чашки звичайної меленої кави (це приблизно 200 мг кофеїну). Але врахуйте, що дозування може змінюватися в залежності від вашого самопочуття і можливих побічних ефектів.

4. Насіння чіа. Насіння Чіа можуть вбирати кількість води, яка в 11-12 разів перевищує їх масу, що допомагає заповнити шлунок і сприяє виникненню почуття ситості. Крім того, вони також зменшують апетит.

5. Кокосове масло. Кокосове масло відрізняється від інших тим, що містить жирні кислоти з середньою довжиною ланцюга. Вони засвоюються інакше, що має позитивний вплив на метаболізм: наприклад, кокосове масло допоже спалювати калорії і позбутися від жиру на животі. Крім того, воно сприяє зниженню апетиту: дослідження показало, що люди, які вживали в їжу кокосове масло, з’їдали протягом дня на 256 ккал менше, ніж зазвичай. Звичайно, кокосове масло – це все ще масло, тому не потрібно поливати їм всі страви. Досить замінити їм деякі олії, які ви використовуєте в приготуванні їжі.

6. Яйця. Яйця – недороге і живильне джерело якісного білка, а ще вони сприяють насиченню. Дослідження підтверджують, що, якщо їсти яйця на сніданок, це допоможе споживати менше калорій і знизити вагу. В ході експерименту людей, що сидять на низькокалорійній дієті, розділили на 2 групи: одні їли на сніданок яйця, інші – традиційні для сніданку продукти на кшталт тостів. З’ясувалося, що у людей, які вживали яйця, втрата ваги була більше на 65%.

7. Перець чилі. Перець чилі містить речовину капсаїцин, яка знижує апетит і допомагає спалювати жир. Дослідження показало, що вживання з їжею 1 граму червоного перцю чилі знижує апетит і пригнічує відчуття голоду, а також сприяє схудненню. Однак на людей, які постійно їдять гостре, це не вплинуло: схоже, у них виробилася певна толерантність до продукту, так що майте це на увазі. Не варто додавати перець чилі в страви кожного дня, якщо хочете, щоб його «жироспалювальні» властивості продовжували на вас діяти.

8. Шпинат. Шпинат містить тилакоїди, які підвищують рівень лептину – гормону, що регулює енергетичний обмін і контролює почуття голоду. Таким чином, тилакоїди пригнічують апетит, що веде до зниження ваги. 100 г шпинату на добу досить для досягнення такого ефекту.

9. Зелений чай. Зелений чай містить дві речовини, що сприяють схудненню: кофеїн і катехін (зокрема, ЕГКГ). Перший допомагає спалювати жир і пригнічує апетит, а другий прискорює метаболізм і теж сприяє позбавленню від жиру. Поєднання цих двох речовин в екстракті зеленого чаю змушує організм більш ефективно спалювати калорії. Так, дослідження показало, що вживання кофеїну і ЕГКГ допомогло збільшити спалювання калорій на 4%. Рекомендована доза зеленого чаю для тих, що хочуть схуднути – 250-500 мг в день.

10. Сочевиця. Сочевиця дуже корисна, тому що містить багато фолієвої кислоти, заліза, калію, тіаміну і марганцю. Крім того, в ній багато білка і клітковини, що дозволяє ефективно боротися з почуттям голоду: вона дуже ситна, хоча в ній зовсім небагато калорій. До того ж її простіше приготувати, ніж інші бобові.

11. Імбир. Гінгерол, що міститься в свіжому корені імбиру, сприяє зниженню ваги. Дослідження показало: щоденне вживання гінгерола допомагає скинути вагу, а також контролювати рівень лептину (гормону, що регулює енергетичний обмін), що дозволяє стримувати апетит.

12. Вівсянка. Звичайно, мова йде не про розчинні каші в пакетиках, а про звичайну вівсянку. У ній міститься багато клітковини, що дозволяє довше залишатися ситим. Крім того, дослідження показало, що люди, які їли на сніданок вівсяну кашу, відчували себе менш голодними і з’їдали за обідом на 31% менше калорій, ніж ті, хто їв пластівці.

13. Натуральний йогурт. Натуральний йогурт багатий білком, що сприяє насиченню, а також містить пробіотичні бактерії, які йдуть на користь травленню. Незнежирений йогурт допомагає знизити ризик розвитку ожиріння та цукрового діабету 2-го типу. Врахуйте, що знежирені йогурти зазвичай містять дуже багато цукру, тому їх варто уникати.