3 вправи, які не варто робити, якщо ви мрієте про жіночну фігуру – SpeleLife
#fitness

3 вправи, які не варто робити, якщо ви мрієте про жіночну фігуру

Мода на струнке і підтягнуте тіло породила десятки міфів про дієти і заняттях в залі. Сьогодні тренери розширили знання в галузі фізіології та анатомії, стали розділяти чоловічий і жіночий фітнес. Виявилось, що вправи, які допомагають чоловікам виглядати чудово, можуть викликати у жінок зворотній ефект. Тому є список вправ, які тренери не рекомендують виконувати жінкам, щоб не зіпсувати фігуру та не перетворити струнку талію у “груду м’язів”.

Ось цей «чорний список» вправ, які не можна виконувати під час спортивних занять.

1. Вправи, які збільшують косі м’язи живота

Косі м’язи починаються у нижній частині ребер і йдуть вниз до лобкової кістки. Вони і задають форму нашого тіла. Навантажуючи цю групу м’язів, ви змушуєте їх збільшуватися в розмірах. Про тонку талію в такому випадку можна навіть й не мріяти.

Тож, жінкам в такому випадку не рекомендують виконувати:

  • Нахили з гантелями – похитуючись з боку в бік з гантелями в руках, ви змушуєте бічні м’язи рости. Постарайтеся відмовитися від даної вправи в своїх тренуваннях. Краще замінити цю вправу на «вакуум». Для цього втягніть живіт якомога глибше. Замріть на кілька секунд, а потім розслабтеся. Виконувати дану вправу на початках складно, але, навчившись робити її правильно і регулярно, ви швидко помітите результат.
  • Бічні екстензії – екстензія – розгинання тіла на спеціальній похилій лаві. Виконуючи вправи на цьому тренажері, ви змушуєте бічні м’язи активно рости росту. За це талія не скаже вам «спасибі». Замініть цю вправу на планку. Це нескладна вправа, яку можна робити в залі або вдома. Витягніться уздовж підлоги на ліктях і завмріть на хвилину.
  • Присідання з великими вагами – присідаючи з великою вагою, ви навантажуєте не тільки сідниці, а й м’язи преса і хребта. Це неминуче призводить до збільшення м’язової маси в області талії. Замініть цю вправу на прямі скручування. З вихідного положення лежачи на підлозі повільно піднімайте корпус вгору. Виконайте кілька повторень до появи тепла в м’язах.

2. Вправи, які збільшують шию і плечі
Трапециевидні плоскі широкі м’язи розташовуються в задній області шиї і в верхньому відділі спини. Навантажуючи цю групу м’язів, ви ризикуєте залишитися без тендітної лебединою шиї і отримати широку масивну спину. Борисова Анна, майстер спорту міжнародного класу з бодіфітнесу, віце-чемпіонка світу з фітнес-бікіні, на своєму YouTube-каналі Fit4Woman пропагує жіночність і красу. Вона настійно рекомендує відмовитися від вправ, які здатні збільшити дівочі тендітні плечі і приховати шию.

3 вправи, які варто виключити з програми тренувань:

  • Шраг з гантелями або штангою – шраг – підйом плечей з навантаженням в руках. Цю вправу називають «ізольованою», тому що спортсмен може збільшити трапецієподібний м’яз, що не задіявши інші групи м’язів. Звучить красиво, але будьте обережні, адже міцне чоловіче плече прикрашає лише сильну стать. Замініть цю вправу на широкі віджимання, вони відмінно підтягують м’язи грудей.
  • Тяга штанги або гантелей до підборіддя – цей вид вправ не є найефективнішим для прокачування рук, зате здорово збільшує трапецію. Набагато краще підтягнути м’язи жінкам допоможуть згинання рук з гантелями. Виберіть комфортну вагу, притисніть руки до тіла і повільно піднімайте їх до плечей.
  • Підйом гантелей або штанги перед собою вище паралелі з підлогою – виконуючи цю вправу, дотримуйтесь простого правила: не піднімайте снаряд вище паралелі з підлогою. Неправильне положення рук призведе до неминучого включення в роботу трапецієподібного м’яза. Краще робити в такому випадку вправу на згинання-розгинання рук. Розмістіть руки за головою, обхопіть долонею однієї руки лікоть інший і виконуйте повільні розгинання.

3. Вправи, які збільшують ноги
Апетитні форми, як у Кім Кардашьян, перевернули уявлення про жіночу красу. У моду увійшли пружні округлі сідниці. Однак не варто забувати, що ізольованих вправ на м’язи сідниць не існує. При треуванні нижньої частини тіла в «боротьбу» неминуче включаються ноги, а саме квадріцепси стегон.

Квадрицепс складається з чотирьох м’язів, його часто називають «чотириголовим м’язом». Це сильна група, яка еволюційно схильна до швидкого розвитку і збільшення в обсягах. Якщо ви хочете мати стрункі ніжки, виключіть з тренувань такі вправи:

  • Присідання з великим навантаженням – присідання з великою вагою шкодять талії. Додамо, що при цьому страждає не тільки талія, але й ноги. По-перше, навантаження неминуче робить наші стегна схожими на стегна Халка. По-друге, тяжкість може не тільки зіпсувати фігуру, але і завдати шкоди колінам і попереку. Замініть вправу на присідання без додаткової ваги або з невеликим навантаженням. Сконцентруйтеся на правильній постановці ніг. Щоб в роботу включалися м’язи сідниць, коліна не повинні виходити за носок.
  • Розгинання ніг на тренажері – існують десятки методик виконання цієї вправи. Але м’язи ніг з радістю сприймуть навантаження і почнуть рости як на дріжджах. Замініть вправу на випади. Дотримуйтесь техніки виконання: робіть короткий, але глибокий крок.
  • Зведення ніг на тренажері – неприродне положення тіла може напружувати не тільки цільові м’язи, але і сухожилля, які їх підтримують. Це не тільки не принесе позитивного результату, але і може завдати шкоди здоров’ю. Замініть вправу на бічні випади. Це допоможе безболісно задіяти приводять м’язи стегна і привести їх в тонус.

Джерело: Аdme