5 ознак нестачі вітамінів, які буквально написані на обличчі – SpeleLife
#youth

5 ознак нестачі вітамінів, які буквально написані на обличчі

Проблема нестачі вітамінів актуальна у будь-яку пору року. Без них ми відчуваємо себе млявими, апатичними і стаємо легкою мішенню для різних вірусів. Ми здивувалися, дізнавшись, що для того, щоб зрозуміти, чи вистачає організму деяких вітамінів, досить подивитися в дзеркало.

Ви можете провести таку «діагностику» прямо під час читання статті.

  1. Занадто бліда шкіра. Якщо шкіра стала зовсім блідою, і це вам не властиво, знайте, що такий симптом може говорити про нестачу вітаміну B12. Без нього ми відчуваємо себе пригніченими і втомленими. Щоб заповнити його втрату, потрібно збільшити споживання м’яса та морепродуктів.
  2. Сухе волосся. Сухе, ламке волосся, покрите великою кількістю лупи, може сигналізувати про нестачу біотину, відомого як вітамін B7. Найчастіше це відбувається після вживання антибіотиків. Для підвищення рівня B7 потрібно частіше їсти м’ясо, рибу, овочі, фрукти, гриби, бобові та на час забути про дієти.
  3. Припухлі очі. Якщо ви стали помічати набряклість очей і кінцівок, можливо, у вашому організмі не вистачає йоду. Найпоширенішим його джерелом є йодована сіль. Також йод міститься в морепродуктах (лобстери, креветки, водорості), молочних продуктах і навіть у хлібі.
  4. Безбарвні губи. Бліді губи можуть бути симптомом нестачі заліза. Про це ж свідчать регулярні застуди і низький артеріальний тиск. Заповнити недолік заліза зовсім не складно. Досить вживати більше червоного м’яса і відмовитися на час від продуктів із підвищеним вмістом кальцію.
  5. Кровоточивість ясен. Проблемні ясна можуть говорити про нестачу вітаміну C. Знижений його вміст може привести до ослаблення імунітету, болів у м’язах і кістках, проблемам із зубами. Вітамін С у великих кількостях міститься в цитрусових і червоному перці.

Необхідно відзначити, що ми розповіли вам про непрямі симптоми, які можуть бути наслідком нестачі вітамінів. Якщо ви виявили у себе один з перерахованих ознак, зверніться до лікаря для проведення точної діагностики.