5 ознак того, що в поганому самопочутті винна неправильна дієта – SpeleLife
#psychology

5 ознак того, що в поганому самопочутті винна неправильна дієта

Кажуть, що людина, яка сидить на дієті, завжди голодна, а значить, всім незадоволена і напружена. Однак бувають випадки, коли на зміну дратівливості приходить справжня депресія. Стан цей ніяк не пов’язаний з голодом і може виникнути через зміну раціону.

Сідаючи на дієту, ми часто думаємо тільки про те, як швидше зігнати зі свого тіла зайві кіло, забуваючи, що для фізичного і психічного здоров’я нам необхідний цілий спектр важливих мікроелементів, які не можна виключати з раціону. Ми вирішили дізнатися, як може наше харчова поведінка стати причиною депресії, і зрозуміли, що ймовірність такого результату досить висока.

Отже, ось 5 ознак того, що ваше погане самопочуття викликане неправильним харчуванням.

1. Погіршення пам’яті. Омега-3 – одна з жирних кислот, завдяки якій наш мозок може правильно функціонувати, концентруватися на важливих речах і запам’ятовувати їх. Якщо цієї речовини в раціоні не вистачає, її замінюють трансжири. Вчені довели, що такі жири сприяють виникненню депресії. Якщо поряд з депресією ви помітили у себе симптоми погіршення пам’яті, постарайтеся збільшити обсяг споживаної омега-3. Ця кислота у великій кількості міститься: в рибі, горіхах (найбільше – в волоських), оліях, пророщених зернах пшениці.

2. Проблеми з кишечником. При неправильній дієті проблеми з кишечником не змусять себе чекати. Адже кишечник – місце, в якому утворюється величезна кількість важливих для нас гормонів. Наприклад, в тонкому кишечнику утворюється серотонін – гормон радості, без якого ми впадаємо у відчай. Якщо, крім депресії, ви спостерігаєте у себе проблеми з кишечником, спробуйте відрегулювати кількість споживаного цинку (він, крім усього іншого, відповідає за правильне травлення). Цинк міститься: в зародках пшениці, сирі (особливо в Рікотті, моцареллі і сирі гауда), в м’ясі (найбільше цинку в печінці та яловичині), морепродуктах (особливо в устрицях).

3. Збій циклу у жінок. Це одина з найпоширеніших ознак проблем з гормонами, що виробляються щитовидною залозою. Які, до речі, відповідають в тому числі і за наш метаболізм, а також в разі дисбалансу можуть стати причиною депресії. При підозрі на проблеми зі щитовиткою потрібно відвідати ендокринолога. Найчастіше корінь подібних неприємностей криється в недостатній кількості споживаного йоду (норма для дорослої людини – не менше 150 мкг в день). Але правда в тому, що, навіть якщо ми з’їмо порцію багатих йодом продуктів, ми можемо не добрати кількість елемента до мінімуму. Тому часом доцільно приймати йод окремо (конкретний препарат призначає лікар).

4. Судоми в ногах. Задуматися про неправильне харчування варто, якщо ваші кінцівки стало регулярно зводити судомами. Можливо, це є ознакою дефіциту магнію, який допомагає активізувати ферменти, необхідні для утворення серотоніну (звідси і депресія). При дефіциті магнію і депресії лікарі, як правило, рекомендують препарати, які вміщують магній. При невеликих відхиленнях від норми можна підвищити рівень даної речовини в організмі, налагодивши харчування. Найбільше магнію міститься в насінні гарбуза, горосі, кедрових горіхах.

5. Втрата апетиту, втома, задишка. Повна відсутність апетиту може порадувати людину, яка мріє схуднути, але також може бути супутником депресії разом з втомою і задишкою. Ці симптоми є ознакою залізодефіцитної анемії, яка може стати причиною депресії. Вирішити цю проблему можна вживанням спеціальних залізовмісних препаратів або багатих залізом продуктів: печінку (яловича або свиняча), нирки (яловичі, баранячі, телячі або свинячі), м’ясо восьминогів, соєві боби.

Варто відзначити, що депресія – не єдиний неприємний наслідок з перерахованих вище проблем. Тому, виявивши будь-яку з цих змін, важливо звернутися до лікаря за консультацією і здати необхідні аналізи. На прийомі не забудьте уточнити, що сидите на дієті.