5 психологічних причин, чому люди не худнуть – SpeleLife
#psychology

5 психологічних причин, чому люди не худнуть

Буває, ходить людина до спортзалу, сидить на жорсткій дієті, і зі здоров’ям немає проблем, і генетика гарна, а схуднути ніяк не виходить. Чому ж так виходить?

Ми розшукали в інтернеті людей з такою ж проблемою, які на своєму прикладі пояснюють, як психологічні бар’єри заважають їм розпрощатися з ненависними кілограмами, незважаючи на здорове харчування і постійні тренування.

Бути товстим вигідно!

Так, саме вигідно, тому що на зайву вагу можна списати всі свої проблеми: Немає другої половинки? Не беруть на роботу мрії? Не виходить досягти мети? Це дуже зручно: є проблема – можна валити все на зайву вагу.

А якби її не було? Тоді б вийшло, що вся справа не в якихось зовнішніх проблемах … А у вас самих. Звичайно, розчаровуватися в собі нікому не хочеться, тому й кілограми спадають спортзалі неохоче – підсвідомість не відпускає. Це відмінне виправдання власної ліні.

Виправдання ліні

Всі ми інколи відкладаємо справи на завтра, на наступний місяць або рік. А люди з зайвою вагою часто відкладають плани на подальше життя – коли вони будуть худими і стрункими. Це і є виправдання: «Я хочу навчитися танцювати, але поки не можу, бо зайва вага, самі розумієте. Ось схудну, почну цілими днями тренуватися – і як стану головною зіркою вечірки, ух, тримайтеся! Ну а поки, слава богу, так старанно тренуватися не треба, побігаю перед сном і спокійно ляжу спати ».

Це спосіб отримати любов і увагу

Ну хто не любить поскиглити? Стільки відразу близьких людей навколо: всі шкодують, люблять, піклуються, а ви у цей момент – центр Всесвіту. А жорстка дієта або жорстокий тренер – це ж ідеальний сюжет для вечірнього скиглення, хоч кожен день драми розігруй.

Втеча від небажаних думок і емоцій

Чи помічали, що у багатьох людей з перемиканням на режим стресу автоматично включається режим обжерливості навіть під час дієт? Це відбувається від нездатності адекватно розпізнати свої емоції, особливо якщо з дитинства привчали тримати себе в руках словами «Не плач / Не жалыйся, ти ж дорослий!». Від цього почуття стурбованості здається якимось іншим почуттям, наприклад голодом. В результаті людина замість сеансу у психотерапевта з виливом емоцій і рішенням проблем просто йде «на сеанс» до холодильника, незважаючи на прохання тренера.

Ну і ще одна психологічна причина труднощів у схудненні – неадекватна оцінка самого себе.

Якщо людина, навіть сидячи навпроти дієтолога, жартома і з великою любов’ю кажже у свою адреса фразочки по типу «мої улюблені стегна», «щоки – це стиль» або «хорошої людини повинно бути багато», вона несвідомо навішує на себе ярлик, роблячи установку залишатися таким. Таку ж установку робить і думка про спадковість: «Моя мама повна, тому і я така». Хм, якщо ви хочете віддати данину предкам і з гордістю продовжити значних розмірів фамільну лінію, то, звичайно, ви можете не так сильно катувати себе дієтами і тренуваннями. Але, згідно з наукою, ожиріння – це не неминучість, а лише схильність. Тому шкода, якщо у людини схильності немає, а вона запустила себе, оскільки вважає, що всі шляхи ведуть до зайвої ваги.