6 порад від психолога: як почати тренуватись і правильно харчуватись – SpeleLife
#psychology

6 порад від психолога: як почати тренуватись і правильно харчуватись

Психологи, що багато працюють з людьми, давно довели – головним мотивуючим фактором зміни способу життя людини є погіршення фізичного або психічного здоров’я.
Сильні стреси призводять до зайвої ваги, хронічної втоми і проблем зі сном. Зникає радість до життя, на її місце приходить агресія. Якщо людина змінює спосіб життя під силою подібних обставин, це вимушена мотивація. Вона зазвичай з’являється у людей після 35 років. Якщо ж людина змінює спосіб життя, тому що хоче атлетичне тіло або щоб відчувати себе добре, то це позитивна мотивація. Тобто, людина розуміє, що треба дбати про себе.
Припустимо, ви чітко вирішили змінити свій спосіб життя. Як подолати стрес, коли ви міняєте режим харчування і починаєте систематично тренуватися?
  1. Зрозумійте, навіщо вам це потрібно. Доктор Рокед в книзі «Людина втомлена» стверджує, що людина повинна сама дбати про своє здоров’я: «Саме ви відповідаєте за своє здоров’я і ніхто інший». Але щоб по-справжньому змінити свій спосіб життя, почати правильно харчуватися і систематично тренуватися, потрібно зрозуміти, що вами керує? Що ви отримуєте в результаті? Чому вам потрібен спортзал? Поки ви не відповісте собі на ці питання, будь-які зміни будуть тягарем.
  2. Вивчіть себе. Потрібно вивчити своє тіло, свій організм. Зрозуміти, яке харчування і які навантаження підходять саме вам. Якщо у вас адреналіновий стрес, потрібно зменшити, а не збільшити фізичні навантаження. Незнання призводить до розчарування і погіршення фізичного і психічного стану. Заняття спортом можуть стати тягарем.
  3. Знайдіть хороших фахівців в галузях харчування та спорту. Ви не можете бути компетентними у всьому. Пройдіть короткий освітній курс по здоровому харчуванню почитайте авторитетних авторів і хорошу літературу на тему здорового способу життя. Знайдіть професіоналів, які будуть супроводжувати вас, – зміни приходять під час дії.
  4. Починайте з малого. Різка відмова від солодкого або кави може стати великим стресом. Доктор Рокед пропонує сформувати простий графік і дбайливо ставитися до себе. Можна, наприклад, чотири дні дотримуватися дієти, а на 5-6-й – дозволяти собі те, від чого відмовлялися раніше.
  5. Пам’ятайте – маленькі зміни приносять великі результати. Ставте цілі – 30-40 хвилин занять спортом у день або прогулянка. Не тисніть на себе. Почніть з прогулянок і поступово переходьте до тренувань. Європейська асоціація психотерапевтів стверджує, що щоденні заняття спортом (до 30 хв) знижують рівень стресу і депресії. Якщо ви уникали фізичних вправ 5 років, вам знадобиться не менше півроку, щоб увійти в спортивний режим. І, знову ж таки, не забувайте, заради чого ви це робите.
  6. Зверніться за підтримкою до психолога. Дослідження показують, що спілкування з психологом допомагає на 80% краще зрозуміти, чому у вас немає мотивації або чому ви перебуваєте в стані стресу. Таке ставлення до себе формується у дитинстві, коли батьки хвалять дитину лише за умови, що та не показує очікуваних досягнень. В результаті у дитини виробляється установка: «Я не цінна», «Я не важлива», «Я нічого не варта». В майбутньому це утримує людину від занять спортом і формування здорового раціону.

Станьте експертом свого здоров’я – знайдіть внутрішній комфорт з тим, що вам пропонують, і що ви обираєте!