6 причин, чому ми набираємо вагу після 35 років – SpeleLife
#youth

6 причин, чому ми набираємо вагу після 35 років

Ми зібрали 6 працюючих рад, завдяки яким можна підтримувати високий рівень метаболізму незалежно від віку.

  1. Їсти яблука, полуниці та цибулю. Вчені з Гарварда з’ясували, що підтримувати струнку фігуру допомагає їжа, багата флавоноїдами. Вони спостерігали за чоловіками і жінками віком від 24 років і відзначили, що ті, хто щодня включали у свій раціон продукти зі списку наведного вище, зберігали свою вагу або навіть поступово худнули, не здійснюючи жодних додаткових зусиль. Продукти, багаті на флавоноїди, що допомагають знизити вагу: журавлина, полуниця, черешня, виноград червоних сортів, чорниця, зелений чай, яблука червоних сортів, цибуля ріпчаста, зелена цибуля, брокколі
  2. Більше рухатись. З віком метаболізм сповільнюється, і тому ми непомітно, але невблаганно набираємо вагу. Щоб не набирати зайвих кілограмів, потрібно зберігати активність. Не варто виснажувати себе тренуваннями, якщо це не приносить вам радості (а якщо доставляє – ми за вас дуже раді!). Фізична активність повинна стати частиною життя. Наприклад, у вихідні можна вибратися на прогулянку в ліс, взимку – пограти в сніжки, а влітку – відправитися в похід на озеро. До речі, вчені говорять, що не обов’язково тренуватися довго і наполегливо. Виявляється, три 15-хвилинні тренування цілком можуть замінити одне 45-хвилинне. Так що залишайте машину трохи далі від офісу і йдіть пішки, піднімайтеся на верхні поверхи по сходах, а не на ліфті – і буде вам щастя.
  3. Давайте працювати мозку. Погіршення пам’яті з віком – природний процес. Але це не означає, що ми не можемо нічого з цим вдіяти. Заняття, які навантажують мозок (читання, вивчення мов, гра в шахи та інші інтелектуальні ігри), тренують пам’ять і концентрацію і стимулюють розвиток мозку. А це, в свою чергу, запобігає стресу і депресії, підвищує рівень задоволеності навколишньою дійсністю, а значить, дозволяє нам вести активне життя і залишатися у формі.
  4. Ігнорувати дієти. Низькокалорійні дієти можуть надовго погіршити ваш метаболізм. Дієтологи попереджають: в цьому випадку організм не отримує достатньої кількості калорій і переходить в «режим економії». Організм захищає жирові запаси і замість них для отримання відсутньої енергії часто використовує м’язову тканину. А це зовсім не в наших інтересах.
  5. Час від часу здавати аналізи та проходити медогляд. Вік приносить небажані проблеми зі здоров’ям. Захворювання не дають вести активний спосіб життя, а значить, ведуть до проблем з вагою. Щоб розпізнати ознаки недуг, потрібно періодично здавати базові аналізи і відвідувати лікаря. Увага до свого тіла запускає позитивний «цикл здоров’я»: відмінне самопочуття дозволяє насолоджуватися подорожами, прогулянками і тренуваннями. А чим більше ви рухаєтеся, тим здоровіше стаєте.
  6. Почати треба просто зараз. Напевно, ви ловили себе на таких думках: «Ну і що, що наберу зайві кілограми, вихідні ж. Зате потім як візьму себе в руки, як одразу схудну!». Забудьте про це. Це порочне коло: сантиметри на талії ростуть, настрій псується, воля тане. І все це ще більше хочеться заїсти шоколадкою. Здорові звички потрібно почати виховувати в собі прямо зараз. Тільки так ви і через 10 років зможете бачити в дзеркалі свою струнку фігуру, якою пишаєтеся сьогодні.