7 ознак того, що ви їсте занадто багато вуглеводів – SpeleLife
#beauty

7 ознак того, що ви їсте занадто багато вуглеводів

Вуглеводи – необхідна частина раціону харчування. Вони дають енергію, входять до складу компонентів імунної системи, беруть участь в будівництві клітин. Але, якщо людина вживає вуглеводів більше, ніж необхідно організму, це може привести до неприємних наслідків.

Ось список ознак, які вказують на те, що кількість вуглеводів в раціоні пора скоротити.

  • Втома. Ви відмінно спали всю ніч, але в середині робочого дня несподівано навалюється втома, ви відчуваєте млявість і хочете полежати. Дієтологи рекомендують: вживати на сніданок «корисні» вуглеводи (вівсянка з ягодами і горіхами, яйця з тостом з цільної пшениці і т. д.), які дають енергію і відчуття ситості на тривалий час. Обід повинен бути білково-вуглеводним (наприклад, рис, куряча грудка і салат).
  • Перепади настрою. Після вживання смаколиків настрій підвищується, але через деякий час на зміну радості приходить спустошеність і незрозумілий смуток. В перепадах настрою можуть бути винні прості вуглеводи. Замініть їх на складні, в яких присутня клітковина (овочі, фрукти, горіхи).
  • Весь час хочеться солодкого. Цукор стимулює в мозку вироблення речовин, що викликають відчуття щастя і знижують тривожність. Згодом у вас дійсно з’являється залежність. Допомогти може тільки сила волі. Відмовтеся від звичайного цукру і продуктів, куди він входить, і вже зовсім скоро цукерки і тістечка не будуть вас так манити.
  • Голод. Через декілька годин після прийому їжі знову хочеться їсти. Якщо проігнорувати почуття голоду, наступного разу, під час прийому їжі ви з’їсте більше норми. Надовго почуття ситості забезпечать продукти, в яких багато клітковини, а також їжа, багата на білки і жири (риба, м’ясо і т. д.).
  • Вага не знижується. Ви врізали калорії, ходите на тренування кілька разів на тиждень, але стрілка вагів стоїть на місці. Дієтологи рекомендують рахувати не калорії в продукті, а кількість білків, жирів і вуглеводів. Якщо в продуктах багато цукру, значить, в їжі багато рафінованих вуглеводів, які тіло швидко поглине, а надлишки перетворить в жир.
  • Проблеми зі шкірою. Помітили появу прищів, сухість шкіри? Скоротіть кількість солодощів і подивіться, як покращиться стан вашої шкіри.
  • Забудькуватість. Велика кількість простих вуглеводів в їжі може привести до зниження когнітивних функцій, показало дослідження. Омега-3 жирні кислоти (містяться в рослинній олії, авокадо, рибі) здатні захистити мозок від шкідливого впливу цукру і поліпшити пам’ять.