7 проблем з організмом, про які свідчать безпричинні синці на тілі – SpeleLife
#health

7 проблем з організмом, про які свідчать безпричинні синці на тілі

Як бути, якщо синці на шкірі з’являються без причини, яка природа цього явища і чи варто хвилюватися?

Ми зібрали думки лікарів про те, що саме може відбуватися в організмі, якщо на шкірі часто з’являються синці. Зверніть увагу і проконсультуйтеся з фахівцем. Лікар, який займається такими питаннями, називається гематолог. Якщо синці з’являються – це означає, що капіляри стали тонкими. Що ж на них впливає?

1. Прийом медикаментів. Прийом медикаментів, які впливають на кров, може призвести до появи синців. Найчастіше це викликають антидепресанти, анальгетики, протизапальні, залізовмісні і протиастматичні препарати. З найбільш відомих ліків, які розріджують кров і можуть привести до утворення синців – аспірин, кавінтон і їх аналоги. Якщо ви помітили зв’язок між прийомом препаратів і змінами на шкірі, варто звернутися до лікаря. Можливо, доведеться тимчасово перервати їх прийом, щоб знизити ризик внутрішніх кровотеч.

2. Захворювання крові. Однією з можливих причин несподіваної появи синців можуть бути захворювання крові і судин. Варикоз, хвороба Віллебранда, тромбоцитопенія або лейкемія – це завжди проблеми з кровообігом. Не відкладайте візит до лікаря, якщо помітили й інші тривожні симптоми: біль і набряк ніг, кровоточивість ясен, дрібні капілярні точки на тілі, носові кровотечі.

3. Недолік поживних речовин.  Ми стежимо, щоб їх в достатній кількості отримували діти, а про себе часто забуваємо. Раптовими синцями організм показує нам, що йому бракує важливих елементів. Так, В12 бере участь в кровотворенні, вітамін К відповідальний на згортання крові, а вітамін С відіграє одну з головних ролей в утворенні нових тканин, без нього судини стають крихкими. Ще один важливий вітамін – Р. Без нього не виробляється колаген і стоншуються стінки судин, а це значить, що окрім синців погіршується і стан шкіри.

Елемент, баланс якого просто необхідний організму – залізо. Його надлишок, як і недостача, впливає на капіляри. Не поспішайте проводити штучну вітамінізацію, для початку перевірте раціон і здайте аналізи на дефіцит вітамінів. Джерело вітаміну Р – свіжий зелений чай, яблука, гарбуз і часник. Вітамін D є в бананах, яйцях, горіхах і жирній рибі. В12 – яловича печінка, риба, сир, зелений салат.

4. Силові тренування, підняття важких речей. Підняття тягарів – вторинна причина появи синців. Це означає, що капіляри вже слабкі, а фізичні навантаження «завершують картину». Проте занадто сильні навантаження можуть спровокувати розрив і цілком здорових капілярів. Наприклад, силові вправи, до яких ви не готові. Вважається, що синці через перенапруження м’язів не небезпечні, але вони свідчать тому, що ви берете навантаження не по силам.

5. Гормональні збої. Гормональні «гойдалки» – одна з досить частих причин появи синців. Вони виникають, якщо естрогену в організмі недостатньо. Така ситуація можлива при менопаузі, прийомі гормональних препаратів, вагітності. Недолік естрогену значно послаблює судини, а стінки капілярів можна пошкодити практично без зусиль.

6. Вікові зміни. Сумна, але природна причина, про яку говорять лікарі, – це вікові зміни організму, так званий знос капілярів. Судинна система послаблюється, тому що з віком знижується еластичність тканин. Варто зауважити, що подібні «вікові» синці з’являються переважно на ногах. Але все-таки вони виникають від незначних ударів, на які молода шкіра просто «не звернула б уваги».

7. Цукровий діабет. Діабет негативно впливає на процеси кровообігу, тому синці з’являються дуже легко. При цьому не обов’язково цей процес супроводжується вже розвинутою хворобою, він може бути одним із симптомів тільки можливої проблеми. Інші симптоми: нетипова спрага, погане загоєння ран, швидка втома і періодична розпливчастість зору, можливі білі цятки вітіліго на шкірі.