7 речей, які відбуваються з вашим тілом, якщо ви тренуєтесь і не п’єте воду – SpeleLife
#beauty

7 речей, які відбуваються з вашим тілом, якщо ви тренуєтесь і не п’єте воду

Вода під час тренувань – обов’язкова складова. Ігнорування потреби організму у необхідній волозі може серйозно нашкодити здоров’ю та зовнішньому вигляду, а години занять звести нанівець.

Отож, ми розповімо вам, що відбувається з організмом, якщо під час тренування ви ігноруєте сигнали свого організму і не п’єте воду.

Заняття без води сприяють старінню шкіри та появі набряків

Доведено, що фізичні вправи володіють омолоджуючим ефектом. Завдяки припливу крові до шкіри клітини насичуються киснем, стимулюється вироблення колагену і розгладжуються зморшки. Але організму необхідна достатня кількість води, щоб кров могла нормально циркулювати. Тіло, відчуваючи брак рідини, намагається відкласти її про запас, в результаті з’являються набряки і темні кола під очима.

Ви втрачаєте не жир, а воду

Деякі люди вважають, що якщо не пити під час тренування, то схуднення пройде швидше і ефективніше. Так, дійсно, ви побачите цей ефект на вагах відразу після тренування. Але насправді ви втратите не зайвий жир, а воду. І як тільки ви вгамуєте спрагу, стрілка вагів повернеться на колишнє місце.

З організму не виводяться токсини

Під час фізичних навантажень завдяки притоку крові до шкіри і інтенсивному потовиділенню з організму виводяться токсини. Однак, якщо ви не даєте організму достатньої кількості рідини, потовиділення буде не таким інтенсивним, а очищення – не таким ефективним.

Знижується ефективність тренування 

Через зневоднення ефективність тренування суттєво знажується. Втрата всього 5% рідини знижує продуктивність ваших вправ на 30%. Приблизно з 2% втрати рідини організм не зможе ні спалювати жири, ні нарощувати м’язову масу.

Ваші м’язи та серце починають боліти

Біль у м’язах з’являється після серйозного фізичного навантаження в будь-якому випадку. Однак, якщо ви доводите себе до зневоднення, біль в м’язах буде переслідувати вас постійно. Якщо ви не вживаєте достатньої кількості рідини, кров стає густою, а судини скорочуються, щоб «розтягнути» обмежений запас води. В результаті ваше серце працює в посиленому режимі. В результаті – тахікардія, задишка, високий тиск. Навіть якщо ви повністю здорові, при таких регулярних навантаженнях серце може не витримати.

 

Знижується концентрація, підвищується стомлюваність

Після втрати навіть 1-2% рідини істотно знижується концентрація уваги, підвищуються напруженість і стомлюваність. В результаті це призводить до почуття постійної втоми, поганого настрою.

Ви починаєте більше їсти

Часто ми сприймаємо за сильне відчуття голоду елементарну спрагу. Тому якщо під час тренування ви не п’єте воду, а після – відчуваєте сильний голод, можливо, вам просто необхідно поповнити баланс рідини в організмі. Спочатку випийте склянку води, а потім, якщо почуття голоду не зникне, можна сміливо перекушувати.