8 міфів про «суперфуди», які доводять, що вони не кращі, ніж звичні продукти – SpeleLife
#nutrition

8 міфів про «суперфуди», які доводять, що вони не кращі, ніж звичні продукти

Так звані «суперфуди» (продукти з дуже високою концентрацією корисних речовин, більше ніде не зустрічаються у природі) існують на планеті понад тисячу років, але тільки зараз, на хвилі захоплення правильним харчуванням і здоровим способом життя, на них звернули увагу спортсмени, вегетаріанці і прихильники ЗСЖ. Але не варто забувати, що сам термін «суперфуд» не є ні науковим, ні медичним, – він придуманий маркетологами, як і його перебільшена користь для організму.

Самі суперфуди і продукти з їх використанням часто коштують невиправдано дорого. Тому набагато економніше і правильніше знайти їм гідну заміну. Ми з’ясували, чи насправді суперфуди так необхідні для правильного харчування і чи варто вірити в їхню неймовірну користь.

1. Ягоди годжі.

Що вам пропонують: годжі, або тибетські ягоди довголіття, – унікальний і корисний продукт, в якому вітаміну С в 5 разів більше, ніж в мандаринах. Регулярне вживання ягід зміцнює імунітет, стабілізує роботу серця, здатне регулювати кров’яний тиск, позбавляє від депресії, омолоджує і сприяє схудненню.

Реальність: годжі – вовча ягода, або дереза ​​звичайна, містить менше вітаміну С, ніж чорна смородина. А щоб організм отримав таку ж кількість антиоксидантів, що міститься в звичайному червоному яблуці, потрібно випити 13 порцій соку ягід годжі. Насправді немає жодного наукового підтвердження, що ці ягоди надають ефективний та позитивний вплив на здоров’я.

2. Насіння Чіа

Що вам пропонують: регулярне вживання насіння сприяє тому, що зайвий жир зникне, ви схуднете в цілому, почуття голоду більше вас не турбуватиме, холестерин знизиться, рівень цукру в крові стабілізується.

Реальність: звичайно, це корисний продукт, проте за кількістю вітамінів і харчових волокон насіння Чіа не відрізняються від звичайного насіння льону і кунжуту. А дослідження показали, що вага від вживання насіння Чіа не зменшується просто так.

3. Зелена кава

Що вам пропонують: зелена кава містить менше кофеїну, ніж звичайна, а хлорогенова кислота, що міститься в ній, допомагає схуднути, позбавляє від целюліту, покращує ріст волосся і усуває розтяжки.

Реальність: насправді зелена кава за кількістю кофеїну і хлорогенової кислоти нічим не відрізняється від чорної кави. Важливо знати, що в процесі обробки зелена кава часто знаходиться в нестерильних умовах, а кількість небезпечного для здоров’я кавового пилу така, що працівникам забороняють перебувати на території заводу без маски. До того ж ця кава не обсмажуюється, а значить, бактерії і мікроби залишаються на зернах.

4. Кіноа

Що вам пропонують: крупа кіноа – це найпотужніший загальнозміцнюючий засіб, який поповнює сили організму, виводить з нього всі шкідливі речовини, а часте вживання кіноа навіть допомагає запобігти розвитку ракових захворювань.

Реальність: так, цей продукт багатий на білок (майже як гречка), містить харчові волокна і є джерелом корисних вуглеводів, проте містить мало поживних речовин, при цьому крупа не легкозасвоювана. Тому найкраща альтернатива – звична гречка або додаткова порція овочів.

5. Кокосовий цукор

Що вам пропонують: кокосовий цукор сприяє виробленню в організмі гормону глюкагону, який допомагає спалювати жир і покращує роботу серцево-судинної системи. Він позитивно впливає на роботу серця, покращує якість сну, знижує ризик виникнення раку.

Реальність: калорійність кокосового цукру практично не відрізняється від звичайного. Навпаки, кокосовий цукор менш солодкий, ніж буряковий, тому при вживанні може знадобитися більша його кількість для отримання звичного смаку при тому, що їх калорійність однакова. Корисні речовини в цьому цукрі є, але їх небагато, а ціна його у кілька разів більша, ніж у його білого брата

6. Спіруліна

Що вам пропонують: спіруліна – унікальна рослина, може виліковувати до 70% відомих в сучасному світі захворювань, її регулярне вживання уповільнює старіння і допомагає схуднути. Джерело повноцінного білка, що здатне замінити тваринний білок.

Реальність: в живій спіруліні насправді багато корисних речовин, проте після обробки, сушіння, створення капсул всі корисні властивості знижуються на 50%. Дослідники не виявили у ній будь-яких елементів, здатних вплинути на схуднення. Спіруліна містить багато білку, однак менш повноцінного, ніж в молоці та яйцях. А для заповнення потреб у білку потрібно з’їсти більше 100 грамів спіруліни в день, а це дуже проблематично.

7. Ягоди асаї

Що вам пропонують: ягоди асаї допомагають схуднути, борються зі старінням, депресією, нормалізують сон і навіть знищують ракові клітини. Ягода асаї містить більше білка, ніж яйце курки.

Реальність: немає ще жодного справжнього дослідження, що довело користь ягід, а через фальсифікацію складно знайти і купити справжні ягоди асаї. У свіжому вигляді ягоди містять багато антиоксидантів, але після обробок велика їх частина втрачається. При цьому продукція коштує великих грошей. А приблизно таку ж кількість антиоксидантів містять звичні нам журавлина, чорниця і чорна смородина

8. Кероб

Що вам пропонують: кероб, порошок з плодів ріжкового дерева, багатий антиоксидантами, які продовжують молодість, він також сприяє зниженню апетиту і холестерину в крові.

Реальність: калорійність у кероба вища, ніж у какао-порошку (347 проти 289 ккал на 100 г). Показник рівня цукру також більш високий – близько 40%, при цьому в гіркому шоколаді тільки 23% цукру. Можливо не варто переплачувати у 2 рази, а дозволити собі шматочок гіркого шоколаду?

Признавайтесь, а ви велися на рекламу будь-яких із цих чудо-продуктів?