9 звичних продуктів, які в магазинах краще обходити стороною – SpeleLife
#health

9 звичних продуктів, які в магазинах краще обходити стороною

Мода на здоровий спосіб життя змусила нас вивчити список шкідливих продуктів напам’ять: чіпси, газовані напої, шоколадні батончики і ще ряд смакоти, про яку краще забути. Однак і нешкідливі на вигляд продукти на прилавках супермаркету можуть таїти в собі серйозну шкоду для нашого організму.

Крабові палички. Знаменитий і недорогий інгредієнт багатьох салатів не має нічого спільного з крабом, крім назви. Крабові палички складаються з перемеленого філе білої риби, іноді воно замінюється рослинним білком, крохмалем і яєчним білком. Незмінними в складі залишаються: велика кількість цукру, ароматизаторів, барвників і підсилювачів смаку, включаючи глутамат натрію, що викликає звикання. Крім очевидної шкоди організму від харчових добавок у вигляді зайвої ваги є і прихований ризик – отруєння. Крабові палички продаються не тільки замороженими, а й охолодженими. Оскільки термічній обробці продукт не піддається, при порушенні умов зберігання є серйозний ризик отруєння.

Риба в пластикових упаковках. Слабосолона риба крім переваги у вигляді відмінних смакових якостей має ще й великий недолік – короткий термін придатності. Тому в пластикових упаковках допускається її зберігання лише в олії. Риба в розсолі в такій тарі може бути попередньо оброблена консервантом уротропіном, забороненим у багатьох країнах для використання в харчовій промисловості.

Копченості. Копчені продукти користуються великою популярністю у гурманів по всьому світу і в той же час викликають безліч суперечок щодо їх користі або можливої шкоди здоров’ю. І якщо традиційні методи копчення за допомогою коптилень діють на продукти як натуральний консервант і можуть продовжити термін придатності, то дешевший метод копчення «рідкий дим» викликає ще більше сумнівів. Шкідливий він з ароматизаторами, фенолами і формальдегідом, які часто просто не вказуються на етикетках. До того ж нерідко під «ароматною» рідиною можуть ховатися несвіжі продукти. Якщо встояти перед шматочком копченої курочки або золотистої скумбрії ви не в силах, обирайте продукти зі слідами натурального копчення на тушках – гачків, мотузок або решіток.

Мармеладні ведмедики. Яскраві і такі ароматні мармеладки користуються великою популярністю у дітей і дорослих. Однак склад сучасних желейних цукерок далекий від класичного. Пектин рослинного походження все частіше замінюється желатином зі свинячих шкварок, а за насичені кольори і соковитий смак солодощів відповідають синтетичні ароматизатори та барвники. Крім того, в якості консерванту виробники можуть використовувати діоксид сірки, який не завжди вказано в складі. У високих концентраціях він може служити сильним алергеном.

Кукурудзяні пластівці. Добре розрекламований і популярний у багатьох країнах сніданок позиціонується виробниками як корисний. Однак склад і спосіб приготування кукурудзяних пластівців дає чітке розуміння того, що всі аргументи «корисності» не більше ніж хід маркетологів. Після термічної обробки – обсмажування пластівців – весь вітамінний склад кукурудзяного борошна зводиться до нуля. Штучні підсолоджувачі, цукор, масло, в якому обсмажуються пластівці, і консерванти так само не принесуть користь організму, а ось привести до набору зайвої ваги при регулярному вживанні можуть запросто.

Чорні оливки. Один з найбільш неоднозначних продуктів нашого списку. Відразу відзначимо, що абсолютно чорних оливок в природі не існує. Плоди, що дозріли зазвичай мають нерівномірне забарвлення темно-фіолетового або коричневого кольорів. Чорні оливки в жестяних банках – це зелені плоди, пофарбовані харчовими добавками, найчастіше глюконатом заліза. У малих кількостях він безпечний, однак чекати користі дозрілих маслин від такого продукту не варто.

Кондитерська глазур. Ми звикли асоціювати слово «глазур» з чимось шоколадним і дуже смачним. Какао, вершкове масло, молоко і цукор – ось стандартний список інгредієнтів для приготування шоколадної глазурі. Однак для покриття печива, зефіру, драже та інших солодощів виробники все частіше використовують кондитерську глазур. За своїм складом вона помітно відрізняється від традиційної, шоколадної, і виграє лише з естетичної точки зору, тому що має насичений колір, красиво блищить і довго не тане. Такі властивості досягаються за рахунок штучних підсолоджувачів, барвників і стабілізаторів. Про натуральність годі й казати.

Червона квасоля. Страви з червоної квасолі мають багато достоїнств і плюсів. Але цей представник бобових культур в нашому списку неспроста. Серйозної шкоди від продукту можна отримати при неправильному приготуванні. Так, недоварена червона квасоля є отруйною через вміст природних харчових токсинів. Щоб «знешкодити» страву, необхідно спочатку кілька годин вимочувати промиті боби в воді, а потім варити не менше години.

Виноград. Ще один продукт в нашому списку, який швидко псується. Виноград слід їсти відразу після того, як зірвали з лози. Така примхливість ягід зовсім невигідна виробникам і супермаркетам – щоб продовжити термін придатності і поліпшити вигляд продукту, його обробляють антиокислювачами. Якщо куплений виноград не почав псуватися через пару діб – це вірна ознака того, що без хімічної обробки не обійшлося. Розкажіть в коментарях, чи читаєте ви склад продуктів в супермаркетах.