9 причин почати бігати вже сьогодні – SpeleLife
#youth

9 причин почати бігати вже сьогодні

Ще стародавні греки говорили: «Якщо хочеш бути сильним – бігай, хочеш бути красивим – бігай, хочеш бути розумним – бігай». І мали рацію. Зрозуміло, що біг не є ліками від усіх хвороб, але його позитивний ефект на організм беззаперечний. Це ідеальний і безкоштовний спосіб виглядати добре. Він не вимагає спеціального спорядження або місця для занять. І це вже чудовий привід для того, щоб почати бігати.

А ось ще дев’ять причин:

  1. Біг покращує можливості серця і судин, тренує серцевий м’яз. Це означає, що серце міцнішає та сильнішає. А це позначається на його продуктивності.
  2. Підвищується киснева насиченість крові. Треноване серце за один цикл проганяє набагато більший об’єм крові, ніж нетреноване. Збільшився кровотік – збільшився і кисневий обмін. До всіх тканин і органів надходить більше крові, збагаченої киснем і живильними речовинами.
  3. Відмінний засіб боротьби проти нервового напруження. Стрес і втома накопичуються в організмі протягом дня, як продукти розпаду – це і є причина втоми. Щоб позбутися від втоми, потрібно як слід попотіти, і біг відмінно справляється з цим завданням.
  4. Під час тривалого навантаження в кров викидається особливий гормон – ендорфін. Цей гормон ще називають «гормон щастя». І не дарма. Коли концентрація ендорфіну в крові зростає, людина відчуває легке відчуття ейфорії і сум та депресія вмить зникають.
  5. Підвищується розумова активність. Під час пробіжки часто «само по собі» приходить рішення якоїсь проблеми або завдання. Кров під час активного тренування насичується киснем, підвищується обмін речовин, внаслідок цього, більш активно функціонує центральна нервова система, а значить і мозок.
  6. Систематичні заняття бігом сприяють підвищенню імунітету, за рахунок збільшення в крові еритроцитів і гемоглобіну. В процесі бігових навантажень знижується холестерин в крові, зменшується відчуття голоду, покращується моторика кишківника. У сукупності з поліпшенням обміну речовин все це призводить до нормалізації маси тіла.
  7. Бігати можна в будь-який час. Так, вранці, коли у крові підвищена кількість гормонів, біг буде природним засобом для розрядки, що допоможе організму повернутися до гармонії. Якщо бігати ввечері, то можна зняти напругу й розслабитися.
  8. Дослідження вчених показують, що під час бігу відбувається часткова регенерація тканин печінки. А ще біг має позитивний вплив на нирки: з них знімається навантаження, що призводить до кращого функціонування.
  9. Регулярні бігові навантаження також мають позитивний вплив на опорно-руховий апарат. Для людей похилого віку подібні тренування особливо корисні, тому що вони перешкоджають дегенеративним змінам в суглобах і м’язових тканинах.