9 ситуацій, в яких категорично не можна пити воду – SpeleLife
#spelestyle

9 ситуацій, в яких категорично не можна пити воду

Ми вирішили дізнатися, в яких випадках звичайна питна вода може нашкодити людині. А як бонус ми розповімо, що буде, якщо пити занадто багато рідини протягом дня.

1. Не можна пити воду перед сном. Для того щоб відмовитися від склянки води перед сном, існує як мінімум дві причини. Перша полягає в можливому розладі режиму сну. Цілком ймовірно, що вам знадобиться збігати до туалету вночі. І неясно, як довго після цього доведеться знову засинати. Друга причина полягає в тому, що вночі наші нирки працюють повільніше, ніж вдень. Через це на ранок вас може «порадувати» помітна набряклість обличчя і кінцівок.

2. Не можна пити воду під час інтенсивного тренування. На думку вчених, вживання рідини під час спортивних навантажень може призвести до погіршення стану під час або після тренування. Це пов’язано з тим, що через фізичні вправи спортсмен відчуває жар і часто перебільшує з водою, провокуючи вимивання електролітів. У підсумку можна відчути: головний біль; нудоту; запаморочення. До того ж зайва кількість рідини в організмі додатково навантажує серце, що несе в собі небезпеку для людей, в яких воно ослаблене. Тому рекомендується пити воду тільки після відпочинку від тренування.

3. Не можна пити воду, якщо сеча стала прозорою. Повністю прозора сеча – ознака того, що ви протягом дня пили занадто багато води, в тому числі і тоді, коли не відчували спраги. Це може привести до падіння рівня натрію в організмі, що загрожує неприємними наслідками аж до серцевого нападу.

4. Не можна запивати водою гостру їжу. Особливо якщо мова йде про перець чилі. Справа в тому, що печіння в роті при вживанні такої їжі провокує речовина під назвою капсаїцин. Капсаїцин є неполярною молекулою, і знизити больові відчуття можна, тільки розбавивши його аналогічними молекулами, які містяться, наприклад, в молоці. Якщо ж запити перець водою, що складається з полярних молекул, вона дозволить капсаїцину поширитися по ротової порожнини і стравоходу, що тільки погіршить ситуацію.

5. Не можна пити воду під час, а також відразу після їжі. Запиваючи обід водою, можна заробити проблеми з травленням. Причина в тому, що під час їжі у нас активно виробляється слина, в якій містяться ферменти, необхідні для правильного травлення. При вживанні води кількість слини знижується. Через це в організмі можуть накопичуватися неперетравлені токсичні відходи від звичайної їжі. Погіршити ситуацію можна, попередньо охолодивши воду або замінивши її алкогольним напоєм.

6. Не можна пити воду із садового шлангу. Навіть якщо шланг підключений до водопроводу з хорошою системою очищення. Речовини, що містяться в самій трубці, можуть завдати шкоди здоров’ю. Оловоорганічні речовини порушують роботу ендокринної системи і ще це негативно впливає на печінку і нирки.

7. Небажано пити воду з підсолоджувачами. Порада актуальна для тих, хто намагається розпрощатися із зайвими кілограмами. Штучні підсолоджувачі сприяють збільшенню апетиту і набору ваги. До речі, підсолоджувачі можуть бути присутні навіть в покупній воді з лимонним соком або лаймом.

8. Всі знають, що не можна пити морську воду. А чому? Всім нам відомо, що не можна пити морську воду, але мало хто замислюється, як саме вона може нашкодити здоров’ю. По-перше, в більшості прибережних морських вод містяться патогенні віруси людини. Тому, навіть випадково набравши в рот трохи води під час плавання, поспішіть її виплюнути, якщо не хочете зіпсувати відпустку ротавірусною інфекцією з усіма її неприємними симптомами. По-друге, в ній міститься така величезна кількість солей, що нашому організму потрібно ще більше рідини, щоб їх вивести. Це може стати причиною важкого обезводнення.

9. Не можна пити воду, якщо до цього ви вже випили багато води. Цю тему ми порушували раніше. Надмірна кількість рідини в організмі веде до вимивання натрію та низки неприємних наслідків цього процесу. До того ж надмірне споживання води надмірно навантажує нирки, заважаючи їм постачати кров необхідними речовинам

Бонус: що буде, якщо випити забагато води? При зловживанні рідиною розвивається така хвороба, як гіпонатріємія. Медики рекомендують ставитися до неї з усією серйозністю, адже вона може бути небезпечна не тільки для здоров’я, але і для життя. У хворих спостерігаються: судоми; сплутаність свідомості; запаморочення; депресія. Описані вище причини аж ніяк не привід скорочувати кількість води до мінімуму, адже без неї наш організм не зможе нормально функціонувати. Просто стежте за об’ємом рідини.